У Львівському міському центрі «Мікрохірургія ока» проводять найширший спектр хірургічних втручань

Львівський міський медичний центр «Мікрохірургія ока» модернізували: облаштували нове приміщення, яке відповідатиме потребам осіб з вадами зору, та придбали сучасну офтальмологічну техніку.

Щоб покращити умови обслуговування відвідувачів, минулого року Центр перевели з м. Винники в склад комунальної 8-ї міської клінічної лікарні. Для цього було проведено реконструкцію і капітальний ремонт 2-поверхового приміщення з дотриманням усіх належних вимог для офтальмохірургічного відділення. Зокрема, це влаштування сучасного операційного блоку з системою кондиціонування повітря та приточно витяжною вентиляцією, оглядовою для післяопераційних хворих та власною стерилізаційною.

При реконструкції корпусу проведено теплоізоляцію стін, встановлено новий шатровий дах, пластикові вікна, що забезпечує комфортну температуру в приміщеннях Центру. Нове приміщення центру більш пристосоване до потреб людей з вадами зору: встановлено пандус, ліфт і влаштовано палати для неповносправних пацієнтів згідно сучасних Європейських стандартів.

Високий рівень хірургічного лікування забезпечується наявністю сучасної апаратури: апарату для факоемульсифікації Legaсy Everest 2000 фірми «Alcon» (США), а також купленого за бюджетні кошти операційного мікроскопу OMS-800 фірми «Topcon» (Японія). Шляхом співробітництва з благодійним фондом отримано ультразвуковий сканер Ocuscan фірми Alcon (США) для біометрії ока і точного розрахунку сили штучних кришталиків.

В Центрі проводиться висококваліфіковане планове хірургічне та терапевтичне лікування захворювань очей. На сьогодні обсяг хірургічних втручань в Центрі є найширшим у Львівській області.

Тут виконуються операції з приводу катаракти (факоемульсифікація з імплантацією різних типів штучних кришталиків, в тому числі - мультифокальних кришталиків, які забезпечують пацієнтам якісний зір одночасно здалеку і зблизька); реконструктивні операції переднього відрізку ока, в тому числі з вторинною імплантацією штучних кришталиків різних моделей; антиглаукомні операції, в тому числі непроникаючі; комбіновані операції: факоемульсифікація катракти і антиглаукомні операції; операції на рогівці; операції з приводу косоокості; операції з приводу відшарування сітківки; операції з приводу дакріоциститу та багато інших. При захворюваннях сітківки, зокрема при віковій макулодистрофії, проводяться інтраокулярні введення авастіну і діпроспану, що забезпечує стабілізацію функцій, а також покращання зору.

Щороку в Центрі лікується до 2 тисяч хворих, проводиться майже 1,5 тисячі операцій. За час функціонування Центру (з 1-го вересня 2004 р.) проведено 5752 операцій високої складності, а з 1-го липня 2008 р. у складі 8-ї МКЛ проведено 825 операцій високої складності.

У ЛММЦ «Мікрохірургії ока» проводиться методична робота, зокрема науково-практичні семінари для офтальмологів міста з актуальних питань офтальмології. Лікарі Центру проводять наукові роботи, розробляють і впроваджують нові методи терапевтичного і хірургічного лікування захворювань очей. За період роботи Центру лікарями опубліковано 12 наукових робіт, проведено 5 доповідей на українських і 4 доповіді - на міжнародних конференціях, з'їздах і симпозіумах.

Центр має свій сайт в Інтернеті www.cmho.lviv.ua.

Довідка

Центр було створено 1-го вересня 2004 р. на базі комунальної 6-ї міської лікарні.