У Львові розпочинаються дні профілактики туберкульозу та хронічних захворювань органів дихання

Наступного тижня у Львові розпочинається інформаційна кампанія з профілактики туберкульозу та хронічних захворювань органів дихання. Кампанія проходитиме  з 17 березня до 17 квітня 2009р. під гаслом «Українці проти туберкульозу - зупинимо туберкульоз разом».  Організаторами заходу є головне управління охорони здоров'я  Львівської обласної державної адміністрації та управління охорони здоров'я Львівської міської ради. У м. Львові кампанія «З профілактики туберкульозу та хронічних захворювань органів дихання» буде проводитись вдруге. Під час проведення кампанії кожен мешканець матиме змогу пройти обстеження на наявність мікобактерії туберкульозу та зробити флюорографічне обстеження в поліклінічних відділеннях Львова. «Актуальність проблема туберкульозу полягає в тому, що це захворювання не знає кордонів, соціальних бар'єрів. Давно минув той час, коли туберкульозом хворіли тільки малозабезпечені верстви населення. В наш час на фоні соціальних, економічних та політичних негараздів, погіршення екологічної ситуації відбувається зниження імунітету людини, що є хорошим ґрунтом для розвитку хвороби», - повідомив головний позаштатний спеціаліст управління охорони здоров'я із фтизіатрії Роман Вереснюк.

З 1995р. в Україні згідно даних ВООЗ спостерігається епідемія туберкульозу. З 1990р. по 2005р. захворюваність всіма формами  туберкульозу збільшилась в 2,6 рази або з 32 до 84  на 100 тис. населення. У 2007 р. у порівнянні з 2006 р. захворюваність на туберкульоз  зменшилася на 4,1% і становила 79,8 на 100 тис. населення.  Щороку від цієї хвороби помирає 10-11 тис. хворих на туберкульоз, що становить більше 30 чоловік на день.

Захворюваність на туберкульоз по м.Львову у 2008р. становила - 59 осіб на 100 тис. населення, відсоток бактеріовиділювачів серед вперше виявлених хворих становив - 42%, а деструктивні процеси - 39%.

Рівень обізнаності щодо симптомів на ранніх стадіях розвитку хвороби досить низький. Більшість людей переконані, що основним симптомом туберкульозу є кашель, тоді як на ранніх стадіях цього захворювання кашлю не спостерігають.

Виявити хворобу на початку її розвитку можна тільки методом профілактичної флюорографії.  Адже туберкульоз розвивається досить тривалий час. Тому здорова, на перший погляд,  людина, яка не має жодних скарг,  вже може мати малу форму хвороби.

Захворюваність органів дихання на протязі останніх років займає перше місце у структурі загальної захворюваності населення. У структурі хронічних захворювань  органів дихання основну питому вагу займають хронічні обструктивні захворювання легень (ХОЗЛ). У всьому світі спостерігається тенденція до збільшення захворюваності. Проблемою хронічного обструктивного захворювання легень є те, що розвивається воно непомітно для хворого і до моменту появи задишки призводить до незворотних морфологічних змін у бронхолегеневій тканині.

У 2008 році у м. Львові зареєстровано 11048 хворих з хронічними обструктивними захворюваннями легень. Управління охорони здоров'я м. Львова закупило в 2008 році 9 спірографів і на сьогодні усі медичні заклади м. Львова мають можливість проводити діагностичне дослідження кожному пацієнту, який кашляє.