Понад 7 заходів представить Центр температурних досліджень на Фестивалі освіти та науки

  • 22.04.2011, 17:11
  • 1141
У Львові вдруге стартує Фестиваль освіти та науки. На Фестивалі буде представлено понад 7 різноманітних заходів та дослідів Центру низькотемпературних досліджень.

Відтак, Науково-технічний і навчальний центр низькотемпературних досліджень при ЛНУ ім. І. Франка представлятиме демонстрацію зміни об’єму поверхні повітряної кульки при охолодженні до азотної температури, демонстрацію зміни пружних властивостей матеріалу при температурі кипіння азоту, частотну зміну людського голосу при вдиханні газоподібного гелію, зміну пружності кристалічних тіл при охолодженні, демонстрацію зміни властивостей повітряної кульки при наповненні її газоподібним гелієм.

«Основний напрям нашої роботи – це нанотехнології, вивчаємо властивості матеріалів при низьких температурах, розробляємо чутливі датчики для пошуку темної речовини і енергії у всесвіті, пошук нових джерел енергії, робота з азотом та гелієм, тощо. Звісно, на Фестивалі ми не можемо показати усе, але проведемо цікаві та видовищні досліди для школярів, покажемо декілька найпростіших препаратів та дозволимо попрактикуватися з ними», - розповідає директор Науково-технічного і навчального центру низькотемпературних досліджень Володимир Капустяник.

Нагадаємо, Фестиваль освіти та науки триватиме у Львові з 28 до 30 квітня (Львівський Палац мистецтв, вул. Коперника, 17). Перший Львівський фестиваль науки проходив 21-23 квітня торік. На ньому було представлено 80 проектів від 6 львівських вищих навчальних закладів. Захід відвідало понад 4000 учнів 7-9 класів.

Організаторами Фестивалю громадська організація «Самопоміч», управління внутрішньої політики та економіки Львівської міської ради та вищі навчальні заклади міста.

Генеральний інформаційний партнер Фестивалю – радіо «Люкс». Інформаційні партнери – інтернет-видання Zaxid.net, Gazeta.ua, «Газета по-українськи», тижневий журнал «Країна» та ТРК «Люкс».

Спонсори - компанія «ДТЕК» та ПАТ «МТС Україна».