На Фестивалі освіти і науки МТС розкаже історію львівської телефонії

У Львові триває ІІ Фестиваль освіти і науки. Захід проходить з 28 до 30 квітня у Палаці мистецтв (вул. Коперника, 17, ІІ поверх) для усіх охочих.

Відтак, на Фестивалі оператор мобільного зв'язку «МТС Україна» представить дослідження з історії телефонії у Львові та перспективи розвитку телекомунікацій. Разом з Центром міської історії Центрально-Східної Європи, компанія «МТС Україна» вперше дослідила розвиток телефонної мережі у Львові. У дослідженні представлено всі етапи розвитку телефонної мережі міста: від перших телефонів, які появилися у місті 1982 року, до ери мобільного зв’язку, яку у 1995 році започаткувала компанія.

На Фестивалі ми представимо два інноваційні проекти для Львова у сфері телекомунікації. Розкажемо про історію телефонного зв’язку у Львові, починаючи з кінця 19 століття і аж до сьогоднішніх днів. Другий проект стосуватиметься майбутнього телекомунікації. Свої інноваційні розробки майбутніх стандартів зв’язку представлять науковці та студенти НУ «Львівська політехніка». Також ми організовуємо конкурс «Професіонали майбутнього» для студентів, які мають власні ідеї у розвитку сучасних технологій.

експерт із зовнішніх зв’язків ЗТУ «МТС Україна»

Володимир Хіцяк.

Конкурс «Професіонали майбутнього» проходить з 2006 року. У ньому беруть участь 11 провідних технічних вищих навчальних закладів України. Протягом 5 років у конкурсі взяли участь близько 1000 студентів. Усі учасники мають можливість впровадити свої наукові розробки на практиці.

Представлення історії львівської телефонії та перспективних розробок в галузі телекомунікації – це символічна подія для Львова. Таким чином поєднується минуле Львова, яке насичене цікавими технологічними винаходами, та його майбутнє. Розвиток Львова ми пов’язуємо з новими технологіями та інноваціями. Місто має вагомий науковий потенціал, щоби стати свого роду «Силіконовою долиною», тому внесок таких високотехнологічних компаній, як МТС у підготовку фахівців є насправді безцінним.

міський голова Львова Андрій Садовий.

Нагадаємо, Перший Львівський Фестиваль науки проходив 21-23 квітня минулого року. На ньому було представлено 80 проектів від 6 львівських вищих навчальних закладів. Захід відвідало понад 4000 учнів 7-9 класів.

Організаторами Фестивалю є вищі навчальні заклади міста, управління внутрішньої політики та економіки Львівської міської ради та громадська організація «Самопоміч».

Генеральний інформаційний партнер Фестивалю – радіо «Люкс». Інформаційні партнери – інтернет-видання Zaxid.net, Gazeta.ua, «Газета по-українськи», тижневий журнал «Країна».

Спонсори - компанія «ДТЕК» та ПАТ «МТС Україна».