У Львові триває Фестиваль освіти і науки

З 28 до 30 квітня вдруге у Львові проходить Фестиваль освіти і науки. Участь у Фестивалі взяли 8 наукових та навчальних закладів міста.

Відтак, на Фестивалі представляють свою діяльність Українська академія друкарства, Інститут біології клітини, Львівський національний університет ім. І.Франка, Національний університет «Львівська політехніка», Національний лісотехнічний університет, Львівський національний аграрний університет, Асоціація робототехніки та Мала академія наук.

Цей Фестиваль – унікальний. Він є надзвичайно потрібним, але новим проектом. Коли ми проводили Фестиваль уперше, то проводили експеримент, який виявився успішним. Свої фестивалі та дні відкритих дверей навчальні заклади проводять лише у межах одного університету, а не міста. Учні з своїми батьками можуть відвідати наші стенди, поспілкуватися з викладачами, подивитися наші наукові розробки. Думаю, що побачивши усе це, абітурієнт зможе свідомо вибрати свою майбутню професію.

проректор з наукової роботи

Української академії друкарства

Володимир Маїк.

Українська академія друкарства підготувала до Фестивалю 15 різних заходів та проектів, які відбуваються на стенді закладу та у конференц-залі і актовому залі Львівського палацу мистецтв (вул. Коперника, 17 ІІ поверх). Також Поліграфічний коледж Української академії друкарства представив майстер-класи з виготовлення паперу та книги.

Ми вже вдруге беремо участь у Фестивалі освіти та науки. Минулого року ми проводили кілька майстер-класів, цього року вирішили показати процес виготовлення книги. Також сьогодні ми організуємо вікторину для школярів «Що ми знаємо про книгу».

заступник директора з навчально-видавничої роботи

Львівського поліграфічного коледжу

Української академії друкарства

Корнелія Ярка.

Науково-технічний і навчальний центр низькотемпературних досліджень при ЛНУ ім. І. Франка проводить для відвідувачів Фестивалю досліди з рідким гелієм та азотом. Для того, щоб школярі могли побачити на практиці роботу Центру, проводяться екскурсії у лабораторії.

Основний напрям нашої роботи – це нанотехнології, вивчаємо властивості матеріалів при низьких температурах, розроблюємо чутливі датчики для пошуку темної речовини і енергії у всесвіті, пошук нових джерел енергії, робота з азотом та гелієм, тощо. Звісно, ми не можемо показати усе, але проводимо цікаві та видовищні досліди для школярів, показуємо найпростіші препарати.

директор Науково-технічного і навчального центру

низькотемпературних досліджень

Володимир Капустяник.

Львівська обласна Мала академія наук представила на Фестивалі розробки своїх вихованців – зібрані власноруч школярами міні-роботи. Показувати свої успіхи конструктори будуть на ІІІ Всеукраїнській олімпіаді з робототехніки у Києві.

Серед найоригінальніших проектів, які ми представляємо на виставці,  – розробки учнів старших класів з робототехніки. Це і система безпеки на основі тривимірного сканування облич, проект «Зоряне небо» - розробка спеціальної навігаційної системи для орієнтування в приміщенні, тощо.

керівник секції інформатики Львівської обласної Малої академії наук

Вадим Маркелов.

Нагадаємо, Перший Львівський фестиваль науки проходив 21-23 квітня минулого року. На ньому було представлено 80 проектів від 6 львівських вищих навчальних закладів. Захід відвідало понад 4000 учнів 7-9 класів.

Організаторами Фестивалю є громадське об’єднання «Самопоміч», управління внутрішньої політики та економіки Львівської міської ради та вищі навчальні заклади міста. Генеральний інформаційний партнер Фестивалю – радіо «Люкс». Інформаційні партнери – інтернет-видання Zaxid.net, Gazeta.ua, «Газета по-українськи», тижневий журнал «Країна», радіо «Незалежність».

Спонсори - компанія «ДТЕК» та ПАТ «МТС Україна».