У книгозбірні Франкового університету відбудеться зустріч з Олексієм Неживим

  • 01.04.2014, 15:54
  • 770
  • Євген Бойко
Професор Луганського університету презентуватиме у Львові книжку «Із ім’ям Тараса Шевченка». У четвер, 3 квітня, о 12 год. у головному читальному залі Наукової бібліотеки Львівського національного університету імені Івана Франка (вул. Драгоманова, 5) відбудеться зустріч із письменником, доктором філологічних наук, професором Луганського національного університету імені Тараса Шевченка Олексієм Неживим.

Автор численних наукових і науково-популярних публікацій з літературознавства, історії педагогіки України, фольклористики, методики викладання української мови і літератури, а також понад 700 публікацій у періодичній пресі, виступів на радіо й телебаченні поділиться своїми літературознавчими роздумами про письменників – лауреатів Національної премії України імені Тараса Шевченка.

У стінах книгозбірні Франкового університету О. Неживий презентуватиме свою, видану до 200-річчя Великого Кобзаря, книжку «Із ім’ям Тараса Шевченка», у якій автор розповідає про шевченкознавчі традиції на Луганщині, творчість письменників-земляків Володимира Сосюри, Григора Тютюнника, Миколи Руденка, Івана та Надії Світличних, Василя Голобородька. Друга презентована книжка О. Неживого – монографічне дослідження «Життя у слові. Джерелознавча проблематика творчості Григора Тютюнника».

Масштабний тур Україною з презентаціями цих видань автор розпочав із рідного Луганського національного університету імені Тараса Шевченка. Наступні зустрічі після львівського університету заплановані у Національному університеті «Острозька академія» та Рівненському державному гуманітарному університеті.

У ювілейний рік Тараса Шевченка особливо значимим і актуальним стає вислів «Схід і Захід разом назавжди», а найбільш  переконливим свідченням нашої єдності є духовна спадщина.

Олексій Неживий, літературознавець