Міжнародна конференція про міський простір Львова поєднає наукові дискусії та мистецькі рефлексії

  • 28.05.2014, 09:36
  • 638
Впродовж трьох днів, із 29 до 31 травня, у Львові відбуватиметься ХІІ Міжнародна наукова конференція – «Львів: місто – суспільство – культура». Конференція присвячена міському простору Львова у його реальних і символічних вимірах під назвою «Львів/Lwow/Lemberg як міські простори: уявлення, досвіди, практики». Це вже дванадцята конференція із серії «Львів: місто – суспільство – культура».

Особливістю конференції стане вихід за рамки академічності: окрім майже 70 науковців з різних країн, до осмислення проблематики доєднаються художники, літератори, митці, арт-куратори, аніматори культури, управлінці, професійне середовище та всі зацікавлені містяни.

Міський простір як образ і середовище, як засіб і атмосфера, прихисток, історичне відображення та модерне натхнення – відкривати різні аспекти просторовості Львова закликають організатори міжнародної конференції та дослідники історії міста. Конференція включатиме панельні дискусії, наукові обговорення, літературні читання просто неба та презентації арт-проектів.

Метою конференції є зібрати дослідників, які в різний спосіб працюють з просторовими аспектами, досліджуючи минуле Львова. Учасники конференції спробують спроблематизувати простір на прикладі одного міста, показати його багаторівневість і багатофакторність, розглянути простір як чинник у формуванні та інтегруванні міста в цілість.

Панельні дискусії стосуватимуться як історичних, так і сучасних аспектів простору Львова: його сталості та метаморфоз, ситуативності, центральності та периферійності, локальності й глобальності, тяглості і перервності, включеності та виключеності. Трьома основними фокусами буде розуміння простору через уявлення, практики та досвід.

Конференція об’єднає низку наукових інституцій та залучить різні академічні простори Львова. До участі запрошені дослідники з різних країн, інституцій та напрямків – всього понад 70 учасників. Відкриття конференції та перша панель відбудуться у Львівській міській раді – просторі міської влади. Панельні дискусії триватимуть на історичному факультеті та в університетській бібліотеці Львівського національного університету ім. Івана Франка, а також у Центрі міської історії. В останній день конференцію гостюватиме компанія «ProSteer Group» (вул. Донецька, 8), яка знаходиться в будинку колишнього сиротинця, де викладала письменниця, літературний критик Дебора Фогель.

Ми намагаємося вийти за межі звичних форматів академічних заходів і дати голос різним середовищам: від науковців, які досліджують Львів, через поетів, митців, кураторів, які своїми арт-проектами привертають минуле в сучасний простір міста, до професійних середовищ, які змінюють / повертають значення старих місць і надають їм нових сенсів. Арт-заходи конференції стануть спробою осмислення міського простору в мистецький спосіб з апелюванням до емоцій, асоціацій, причетності, атмосфери, змістів, звуків та образів. Митці розглядатимуть простір як засіб, як матеріал, як тло і як акцент, експериментуватимуть із просторовими елементами, конструкціями та впливами.

розповідають організатори

Ініціаторами конференції є історичний факультет Львівського національного університету імені Івана Франка та Центр міської історії Центрально-Східної Європи. Багаторічним партнером конференції є Педагогічний університет ім. КНО у Кракові, подію також підтримує Львівська міська рада. Робочими мовами будуть українська, польська та англійська.

Всі заходи конференції – відкриті. Організатори заохочують усіх зацікавлених долучатися до події та оцінити її новий понадакадемічний формат.

Довідка

Контакти: доц. Мар’ян Мудрий, тел. 0972630 181, m_mudryi@yahoo.com; др. Ірина Мацевко, тел. 0972102062, i.matsevko@lvivcenter.org.