У Львові стартує Програма «Львів науковий»: талановиті вчені та наукові конференції отримають дофінансування з міського бюджету

  • 18.10.2016, 14:46
  • Уляна Шпуляр
Метою програми «Львів науковий» є забезпечення розвитку та промоції наукового потенціалу Львова як в Україні, так і за кордоном, його видатних науковців та винаходів, досліджень, розвиток наукового потенціалу міста, розвиток сфери ділової гостинності шляхом проведення у місті вагомих наукових ділових заходів. На 2016 рік передбачено фінансування Програми у розмірі 500 тисяч гривень. З них 250 тисяч гривень – на конкурс соціально-наукових проектів та ще 250 тисяч гривень – на премії талановитим вченим.

фото автора

«Львів є таким усталеним науковим центром і завжди гордиться своїми науковими виходами, науковцями, які живуть в нашому місті, які відкривають дуже багато цікавих речей.

Сьогодні ми хочемо анонсувати вам ініціативу, яка би мала і була покликана допомогти тим науковцям, які працюють у Львові і віднайти тих науковців, яким, власне, потрібна та чи інша допомога, аби більше звернути на них увагу і дати їм реальні, прагматичні інструменти допомоги.

Ми говоримо, що насправді тільки початок, подивимося, яким чином це буде працювати. Ми готові робити ще більше.

Від сьогоднішнього дня і до 18 листопада ми оголошуємо збір пропозицій від науковців. Ми робимо великий акцент, зокрема, і на молодих науковців, щоб вони могли подаватися на отримання грантів, на, власне, підтримку їхніх винаходів, їхньої діяльності. І так само оголошуємо сьогодні відбір для науковців, які проводять конференції, власне, їм необхідна фінансова допомога для проведення тих чи інших конференцій», - зазначив Андрій Москаленко, заступник міського голови з питань розвитку.

«Програма «Львів науковий» містить в собі 2 важливих послання до наших науковців. Про те, що ви як науковці не залишаєтеся сам на сам зі своїми ідеями чи зі своїми проблемами. Я хочу, щоби львівські науковці зрозуміли, що вони цікаві нашій громаді, що вони важливі для нашої громади і що вони є дуже потрібні для нашої громади. Усі розуміють, що сталий розвиток міста, конкретно спроможність міста в  довготривалій перспективі, зокрема, базується на якісній, міцній науці.

Ми хочемо цією програмою сказати, що у Львові багаті наукові традиції, але ми хочемо, щоб у Львові також було багате наукове сьогодення і майбутнє», - додав Максим Коляда, заступник голови комісії конкурентоспроможності.

«Цього року вперше була прийнята Програма «Львів науковий» на 2016-17 роки і передбачено ряд заходів, про 2 з яких ми сьогодні, власне, і говоримо. Це є підтримка талановитих вчених, а також підтримка конференцій, в тому числі і наукових конференцій.

Механізм є простий, прозорий на сайті http://lvivconvention.com.ua/uk/ ви можете знайти інформацію про те, що є заявка і запрошуємо молодих науковців і організаторів майбутніх подій зголошуватися про свої події.

Ми зараз говоримо про події, конференції 2017 року і вони можуть бути дофінансовані у рамках до 75%, тобто має бути так само власний внесок організаторів.

Ми будемо звертати увагу, в першу чергу, на конференції міжнародного статусу, конференції, які мають якусь тривалу історію, або ті, які відбуваються у Львові вперше.

Є чіткі критерії, кожен з яких буде оцінений експертною радою», - відзначила Ліна Остапчук, директор ЛКП «Агенція з підготовки подій».

Визначення переможців здійснюватиме керівна рада, до складу якої входять науковці та представники вищих навчальних закладів.

Конференції оцінюватимуть відповідно до критеріїв, визначеними положенням Програми, серед яких міжнародне та національне визнання спікерів конференції, її значимість для національного середовища, наявність підтримки навчальних закладів, визнання заходу Національною Академією Наук України та фінансовий внесок організаторів.

При визначенні переможців на премію талановитих вчених до уваги братимуть наявність наукових відзнак, наукових робіт, статей, вітчизняних і міжнародних патентів, наявність викладацького стажу, усні доповіді на міжнародних конференціях та інші критерії, зазначені в положенні.

«Дуже приємно, що така ініціатива появилася у Львові, тому що наука в нашій державі достатньо в складній ситуації і дуже багато молодих, талановитих науковців воліють краще працювати за кордоном.

Я надіюся, що ця програма дозволить підтримати наші розумні голови, щоб вони творили і працювали в Україні і для України. Те, що молоді науковці, талановиті науковці буду отримувати певну підтримку – це дуже добре», - додав Роман Лесик, доктор фармацевтичних наук, проректор з міжнародних зв’язків Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького.

Варто зазначити, що Львів – єдине місто в Україні, яке виділило кошти з міського бюджету на підтримку наукових конференцій і відзначення талановитих науковців.

Текст ухвали №932 від 15.09.2016 «Про затвердження Програми «Львів науковий» на 2016-2017 доступний за посиланням: http://bit.ly/2dgEOmf.

Заявки на участь у конкурсі на премію для талановитих вчених та заявки на участь у конкурсі соціально-наукових проектів можна надсилати на електронну адресу: [email protected], або занести особисто за адресою: площа Ринок, 1, кімната 416 (відповідно до визначеної форми). Прийом документів триватиме до 18 листопада.