У Львові пройдуть перші Улямівські Студії з комп’ютерного моделювання

У 2017 році виповнюється 70 років з часу винаходу методу Монте-Карло – одного з найвизначніших чисельних підходів сучасності, який успішно використовують для моделювання процесів у природничих, соціогуманітарних науках та інших сферах людської діяльності. Чільною постаттю у становленні цього винаходу став корінний львів’янин, випускник математичного відділу Загального відділення Львівської політехніки Станіслав Улям (1909-1984).

З цієї нагоди з 21 по 24 червня у Львові будуть проходити Улямівські Студії з комп’ютерного моделювання. Метою Студій є зібрати у Львові провідних експертів Європи та США, які працюють у галузі комп’ютерного моделювання, і тим самим засвідчити:

- міжнародний авторитет та визнання Львова, як міста з науковими традиціями,

- авторитет львівської міждисциплінарної (математичної, фізичної, хімічної та біологічної) школи та авторитет львівських дослідників, які творили тут у минулому й успішно продовжують робити це сьогодні.

Також учасники обговорять історичні аспекти біографії Станіслава Уляма, зокрема його участь в американських проектах (Manhattan, Super та Orion) та роль у такому львівському феномені, як Scottish Café та Scottish Book.

Організаторами заходу є Андрій Трохимчук (Львів), Іво Незбеда (Прага) і Карлос Вега (Мадрид). Серед співорганізаторів Улямівських Студій – Інститут фізики конденсованих систем НАН України, Львівський національний університет імені Івана Франка, Національний університет «Львівська Політехніка», Центр Уго Штайнхауза при Вроцлавському технічному університеті, Нi Tech Office Ukraine та Львівська міська рада (в рамках програми «Львів науковий»). Робоча мова Студій – англійська.

Наукові доповіді виголосять провідні вчені Англії, Німеччини, Франції, Італії, Чехії, Австрії та США, серед яких: Daan Frenkel (Кембрідж), Joachim Gross (Штуттгарт), Gerhard Kahl (Відень), Giovanni Ciccotti (Рим), Karel Prochazka (Прага), Ari Seitsonen (Париж), Eckhard Spohr (Ессен), David Kofke (Буфало), Ilja Siepmann (Міннеаполіс), Nick Quirke (Лондон). У Студіях передбачається участь близько сотні українських та закордонних дослідників, які працюють в сфері математики, фізики, хімії, біології та молекулярної інженерії. З детальною програмою можна ознайомитися на сайті http://icmp.lviv.ua/ucsw2017/.

Відкриття Студій відбудеться 21 червня, о 18.00 год. у головному корпусі НУ «Львівська Політехніка» (вул. Степана Бандери, 12). Засідання пройдуть 22 та 23 червня в ЛНУ ім. І. Франка.