Сьогодні у Львові стартує VII Міжнародна Вайглівська конференція у галузі мікробіології та імунології

Сьогодні, 26 вересня, о 12.00 у актовому залі ЛНУ ім. І. Франка, що на вул. Університетській, 1, відбудеться відкриття VII Міжнародної Вайглівської конференції у галузі мікробіології та імунології. Ця конференція матиме велике значення для українського наукового середовища та для дальшого розвитку міжнародної, зокрема українсько-польської наукової співпраці, та для промоції м. Львова як традиційного осередку наукових досліджень міжнародного рівня. Вона триватиме у нашому місті з 26 до 29 вересня. Конференція відбуватиметься за активної участі Інституту біології клітини НАН України та біологічного факультету Львівського національного університету ім. І.Я. Франка.

Конференція є традиційною та присвяченою пам’яті відомого львівського біолога Рудольфа Вайгля. Рудольф Штефан Вайгль (1883-1957) – відомий біолог, що винайшов та налагодив у міжвоєнний період у Львові виробництво першої ефективної вакцини проти епідемії тифу. Закінчив біологічний факультет Львівського університету. Заснував Інститут Вайгля у Львові, де проводив досліди з вакциною. У 2003 Ізраїль посмертно присвоїв професору Вайглю медаль Праведника народів світу за допомогу у вакцинації в’язнів концтаборів під час німецької окупації.

Основними науковими напрямками роботи конференції буде класична та молекулярна біологія, метаболічна інженерія, мікробні біотехнології та імунологія. У конференції планується участь близько 150-ти учасників з України, Польщі та інших країн.

Робочою мовою конференції є англійська. Серед запрошених лекторів – декілька академіків та членів-кореспондентів НАН України, директори та провідні наукові співробітники інститутів НАН України, зокрема, президент Українського біохімічного товариства акад. НАН України С.В. Комісаренко, президент Товариства мікробіологів України акад. НАН України  В.С. Підгорський, президент Українського товариства клітинної біології акад. НАН України А.А. Сибірний, низка інших академіків та членів-кореспондентів НАН України, Президент Федерації європейських мікробіологічних товариств Бауке Оудега (Нідерланди), Голова комітету мікробіології Польської академії наук, академік Польської академії наук Г. Венгжин, проф.. А. Гаміан (Польща), проф.. Т. Жолондек (Польща), проф.. А. Юзькович (Польща), проф. Ф. Пассот (Швеція), та багато інших учасників з таких країн як Литва, Латвія, Естонія, Туреччина, Швеція, Бельгія, Австрія, Ірак та ін.

Конференція Р. Вайгля у Львові також є включена у перелік офіційних конференційних заходів Національної академії наук України у 2017 році та отримала підтримку в рамках програми «Львів науковий».