Дітей у садочки міста Львова зараховуватимуть по-новому

  • 29.12.2017, 13:18
  • 14165
  • Марія Демчина
Сьогодні виконавчий комітет ЛМР затвердив нове Положення та правила про порядок набору, обліку та забезпечення прозорості у зарахуванні дітей до закладів дошкільної освіти м. Львова. Як пояснила начальник міського управління освіти Зоряна Довганик, зміни внесли на вимогу громадськості, і вже з 2 січня на новій платформі батьки зможуть реєструвати дітей, народжених у 2017 році.

«В першу чергу, це наша нова Львівська електронна платформа edu.smart.lviv.ua, де батьки матимуть можливість реєструвати дітей до дошкільних навчальних закладів. Діти, які народилися у 2017 році, можуть бути зараховані до дошкільних навчальних закладів міста Львова із 9.00 год. 2 січня 2018 року. Батьки, якщо мають можливість, можуть самостійно зареєструвати дитину, а якщо такої можливості немає, то вони можуть звернутися до Центру надання адміністративних послуг, де їм адміністратор допоможе зареєструвати заявку», - зазначила начальник управління освіти ЛМР Зоряна Довганик.

Відповідно до нового Положення, батьки і надалі мають можливість обирати три дошкільні навчальні заклади і вносити зміни, а зарахування дитини відбувається за пріоритетністю. Також кожна дитина матиме індивідуальний номер і дату реєстрації, тож батьки бачитимуть, хто зареєстрований перед ними.

«Якщо дитина не потрапила до одного садочка, то система розглядає можливість потрапляння цієї дитини до іншого навчального закладу, який є зазначений батьками. У випадку, якщо, наприклад, дитина не потрапила до садочка, її заявка у грудні автоматично переноситься на наступний рік – батькам не потрібно писати заяв. У випадку, якщо дитині виповнилося 6 років, і вона мала би йти до школи, а батьки мають бажання, щоб вона залишилася на повторний рік, то дитина залишається тільки за письмовою заявою батьків.

Батьки мають можливість змінювати навчальні заклади до 10 травня того року, в якому вони хочуть, аби дитина була зарахована до садочку. Якщо батьки виявили помилку, то можуть письмово звернутися до адміністратора, щоб її виправити.

Окрім того, кожній дитині присвоюється індивідуальний номер і фіксується дата реєстрації, які є незмінними, і всі інші батьки зможуть побачити, які індивідуальні номери є зареєстровані перед ними», - розповіла начальник управління освіти ЛМР Зоряна Довганик.

Окрім того, зі слів Зоряни Довганик, на початку списку обов’язково буде зафіксована визначена кількість дітей пільгової категорії – це 20% від списку дітей певної вікової групи.

Заявки дітей, які не потрапили в цьому році до садочку, були автоматично перенесені до нової електронної системи для їхнього зарахування з 1 вересня 2018 року. Вони зараховуватимуться першочергово, оскільки дата їхньої реєстрації є швидшою, ніж тих дітей, які реєструвалися на 1 вересня 2018 року.

Додамо, що діти до дошкільних навчальних закладів міста Львова зараховуються у випадку, якщо їм виповнилося на 1 вересня року зарахування повних 2 роки.

Положення