У школах Рясного розпочали навчання енергоощадності у межах проекту «Район зелених технологій»

У школах Рясного розпочали проводити уроки енергоощадності у межах реалізації проекту «Район зелених технологій». Це є перший етап втілення такого проекту. Учора провели заняття у школі № 38, найближчим часом продовжать курс і в інших школах Рясного.

«Перший етап – це уроки в школах по енергозбереженню, ми уже розпочали реалізацію цього проекту. У навчальних закладах будуть створені групи з дітей 7-8 класів, які навчатимуться ощадності та енергозбереженню. Перші заняття ми вже провели у школі № 38, діти і викладачі були в захваті, усім дуже сподобалось. Загалом цей проект ми плануємо реалізовувати впродовж 2 років», - зазначив координатор співпраці між містами-партнерами Львівської міської ради Роман Рувінскі.

«Розпочали свою роботу з дітьми з мозкового штурму «Що таке енергія?», візуалізувавши наші асоціації, перейшли до поняття природи загалом. Екологічна гра руханка «Дерево, людина, СО2» активізувала учнів до роботи. У ході цієї гри ми з’ясували зв’язок між діями людини (вирубуванням дерев), збільшенням викидів СО2 в повітря та змінами клімату. Діти прийшли до висновку, що знищення зелених насаджень змінює баланс вуглекислого газу, що підсилює парниковий ефект, як наслідок.

Перейшовши до понять змін клімату, визначили їх наслідки, вчитель закцентувала увагу дітей на конкретних локальних діях, які впливають на зміни клімату загалом. Далі вчитель ознайомила дітей з першими конкретними кроками нашого проекту: створення Energy Team, проведення щоденного енергомоніторингу, знайомсто з програмним продуктом uMuni та аналіз даних, проведення технічної інвентаризації приміщень.

Підсумували свій урок вправою «Що я можу зробити, щоб врятувати планету», діти дуже свідомо і по-дорослому підійшли до цього завдання: запропонувавши і встановлення вітряків, і сонячних панелей і будівництво сміттєпереробного заводу тощо. Учні зробили висновок, що ми маємо бути розумними господарями своєї планети, це дуже вартісно, оскільки, діти зрозуміли, що наше енергомайбутнє у наших руках», - зазначила експерт по реалізації і втіленню проекту щодо навчання дітей енергоощадності Мар’яна Боднар.