Дві тисячі школярів за кілька годин спробували десятки професій: у Львові відбувся фестиваль «Знайди свою професію» (відео)

  • 26.05.2023, 14:25
  • Максим Філіпішин
Сьогодні, 26 травня, у парку ім. І. Франка відбувся фестиваль пропозицій від професійної освіти Львова під назвою «Знайди свою професію». Близько 2000 учнів змогли ознайомитись з можливостями 17 закладів професійної освіти Львова, взявши участь у різних майстер-класах, квестах і дегустаціях.

фото: Роман Балук

Мета фестивалю – ознайомити школярів із можливостями училищ, зацікавити їх навчанням у цих закладах, розповісти про умови вступу та навчання.

«Сьогодні в рамках Всеукраїнського тижня професійної освіти ми маємо нагоду відзначати професійне свято через такий гарний фестиваль «Знайди свою професію». Загалом у заході взяли участь 17 навчальних закладів Львова, які готують фахівців у різних сферах: від громадського харчування та обслуговування – кулінарів, кондитерів, пекарів, офіціантів та барменів, до фахівців з технічних спеціальностей, які зараз є досить актуальними у зв’язку з відбудовою нашої держави. Тому цільова аудиторія нашої події – школярі Львова, які можуть стати потенційними учнями наших училищ», – сказала Олена Грицак, начальниця відділу професійної освіти департаменту розвитку Львівської міської ради.

Протягом усього заходу школярі могли взяти участь у різних майстер-класах, починаючи від виготовлення та декорування кондитерських виробів, пошиття шоперів, створення гастрономічних букетів до складання системного блоку персонального комп'ютера, реверсування електричного двигуна, електротехнічних та електрозварювальних робіт. Окрім цього, були проведені квести та покази колекцій одягу, які створили учні училищ.

Одним з учасників фестивалю став Назар Борейко, учень Львівського вищого професійного училища технологій та сервісу.

«Разом із групою барменів-офіціантів ми демонстрували виготовлення кави та розливних охолоджуючих напоїв. Загалом школярам дуже цікаво, як це все працює, підходять, задають питання», – сказав Назар.

Відвідувачами заходу стали учні 9-х класів всіх шкіл Львівської міської територіальної громади. Діти куштували різні страви, пробувати себе у ролі зварювальників, вчились робити макіяж тощо.

«На фестивалі мені сподобалась кулінарія, тому я б хотіла спробувати себе у цій сфері в майбутньому, хоча я раніше цим цікавилась. Ми робили кейк-попси, нам дали кульки, ми занурювали їх у шоколад, а потім посипали їх різними посипками», – поділилась враженнями Лілія Степанюк, учениця школи №60.

відео: Андрій Андрух

фото: Роман Балук