До Львова приїде Нобелівський лауреат

  • 03.09.2010, 13:47
  • 936
Науковий ресурс Львова приваблює перші імена науки світу. До нашого міста на запрошення науковців та міського голови приїде вчений зі світовим ім’ям, Нобелівський лауреат у галузі хімії, професор Жан-Марі П’єр Лен.

Науковець відвідає 3-ю Міжнародну літню школу «Супермолекулярні системи в хімії та біології», а також щорічне засідання Групи молекулярних рідин Європи та Групи молекулярних рідин Японії. Водночас він матиме ряд зустрічей із провідними науковцями Львова та України.

Неординарною подією з програми візиту іменитого гостя буде публічна лекція для студентів, науковців та громадськості нашого міста. Лекція відбудеться 8 вересня о 17.00 в актовій залі І-го навчального корпусу НУ «Львівська Політехніка» (вул. Карпінського, 2).

«Хто коли-небудь хоч раз слухав публічну лекцію Нобелівського лауреата, той ніколи цю лекцію не забуде. Тому що такого рівня науковці дуже простими словами, простими реченнями говорять про питання, про проблеми, які турбують нас кожного дня», - розповідає співорганізатор приїзду Жан-Марі Лена до Львова, керівник департаменту «Адміністрація міського голови» Олег Березюк.

«Темою публічної лекції професора Лена буде: «Від матерії до життя: хімія? Хімія!». Наскільки я ознайомлений із короткими тезами цієї лекції, йтиметься про те, який місток існує між живою та неживою природою. Що як одні, так і інші створені  на основі молекул. Різниця тільки в тому, що в живій природі завдяки самоорганізації утворювались природні надскладні структури», - розповідає професор Iнституту фiзики конденсованих систем НАН України Андрiй Трохимчук.