«Завдання ворога дуже просте – паніка, але з того нічого не вийде», – Андрій Садовий

  • 14.07.2015, 14:30
  • Мар’яна Щепанська
Сьогодні у Львові трапилось 2 вибухи біля дільничних пунктів міліції у Шевченківському районі, що на вул. Плуговій, 8а та на вул. Юрія Липи, 45, у результаті яких постраждали працівники міліції. Як зазначив сьогодні під час брифінгу міський голова Андрій Садовий, лише завдяки пильності та увазі мешканців, якісній перевірці інформації, самоорганізації та системності роботи можна подолати тих, хто зараз намагається дестабілізувати ситуацію в місті.

Сьогодні у Львові в нас є 2 терористичні акти. Багато є питань, з чим ми їх пов’язуємо. Безперечно, це агресія Росії до України, а також елементи диверсійної роботи. І тут максимально важливо, що ми були злагоджені та якісно поінформовані. У місті діє Центр безпеки міста – взаємодії з міліцією, з державними службами та громадськістю. Я б хотів, щоб усі мешканці Львова на пам'ять знали телефони, на які треба телефонувати, якщо вони бачать нештатну ситуацію, підозрілих людей або ж ті чи інші предмети, залишені без нагляду. Є телефон міліції – це 102 та 112, телефон Служби безпеки – 261-61-43, телефон Центру безпеки міста – 2975551, 2975552, а також «гаряча» лінія міста – 1580. Сьогодні ми разом із громадськістю будемо координувати свою роботу щодо допомоги міліції. Тому головне – це мати стриманість і витримку. Патрулювання, оперативна робота – це все підлагоджено, воно все працює. Тому і ворог б’є по тих працівниках міліції, які якісно виконують свою роботу. Вони якісно працювали з громадськістю. Завдання ворога дуже просте – паніка, але з того нічого не вийде. Потрібна чітка, системна, планомірна робота. В області сьогодні ще буде відбуватися відповідна нарада. Ми чітко працюємо. А сьогодні на сесії виділимо додаткові кошти на функціонування міського центру безпеки. Я також звертаюсь до всіх громадян, до ЗМІ: якщо ви володієте інформацією, чи, можливо, хтось щось казав, перевірте перед тим, як давати це в ефір або ж в Інтернет. Тому що сьогодні вже було дуже багато фейкової інформації про ті чи інші нестандартні ситуації. Вранці ми мали 2 терористичні акти. Міліція працює, і я переконаний, що ми дуже швидко знайдемо злочинців, які це зробили

Андрій Садовий

За словами міського голови, найважливішим у боротьбі з ворогом є пильність, увага та контроль, і у ситуації війни в країні безпеки забагато бути не може.

З 2013 року ми пережили дуже складні дні. Ми не можемо спрогнозувати, що буде завтра. Зараз – війна. Ворог атакує. І сьогодні він атакує тут, на Західній Україні, у Львові. Але на кожен удар ми дамо десять. Кожен має якісно робити свою роботу. Контроль є. Заходи безпеки, які дають великий ефект, часто є невидимими. Тому це все робили в напівпідвальних приміщеннях – це не робилось на виду, тому що люди одразу б зауважили, звернули увагу. Якісь підозрілі предмети, якісь підозрілі люди – одразу інформуйте. Безпеки не буває забагато. Йде війна. Ми чомусь моментами забуваємо про це. Пильність, увага і контроль. Має бути велика самоорганізація. Це залежить від нас усіх

додав Андрій Садовий

На запитання, з чим пов’язує міська влада ці події, відповів, що виключно з війною на сході та спробою ворога дестабілізувати ситуацію.