У Франківському районі Львова провели командно-штабне навчання з цивільного захисту

Вчора, 28 вересня, під керівництвом заступника міського голови з питань житлово-комунального господарства та інфраструктури та управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Львівської міської ради було проведено командно-штабне навчання з цивільного захисту з Франківським районом. Під час навчання, до якого залучали відповідні служби, а також установи на території району, відпрацювали дії під час виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру і ліквідації їх наслідків. Масштабне навчання тривало у два етапи впродовж 11 годин.

«Метою навчання було удосконалення навичок керівного складу у приведенні в готовність органів управління та організація проведення аварійно-відновлювальних з ліквідації наслідків негоди, а також – проведення евакуаційних заходів внаслідок вибуху побутового газу у багатоповерховому житловому будинку. Зокрема, тут було змодельовано прибуття на місце події аварійних бригад, рятування людей з будинку, організація їх переміщення до збірного пункту евакуації, практичне розгортання збірного пункту евакуації та організація всебічного забезпечення евакуйованого населення. Під час проведення навчання у Франківському районі виконувався ряд корисних робіт в інтересах мешканців району – це ремонт сходових кліток, скління вікон, утеплення і ремонт житлових будинків, очищення підвалів і горищ від сміття, ремонт дощоприймачів тощо», - розповів Валентин Романюк, заступник начальника управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення ЛМР.

До навчань залучалися: Франківська районна адміністрація, районна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, районна комісія з питань евакуації, Львівські комунальні підприємства району, Франківський РВ ГУ ДСНС України у Львівській області, Франківській РВ Національної поліції ГУ НП у Львівській області, управління патрульної поліції у м. Львові та інші. Спеціальні об’єктові тренування – навчання проводили в установах на території Франківського району. А це: ДП «Львівський державний ювелірний завод», ПАТ «Львівгазвидобування», ЛКП «Львівелектротранс», ТзОВ «Фіакр-Львів», комунальна 5-та міська клінічна лікарня,10-та міська лікарня м. Львова, комунальна 4-та стоматологічна поліклініка, комунальна 2-га міська поліклініка.

«Особливо необхідно відзначити практичні дії штабу з ліквідації надзвичайної ситуації Франківського району (керівник штабу – заступник голови Франківської районної адміністрації О.Тимчишин). Командно-штабне навчання пройшло організовано, злагоджено і повністю досягло запланованої мети», - зазначають в управлінні з питань надзвичайних ситуацій ти цивільного захисту населення ЛМР, і висловлюють подяку за якісне проведення навчання і плідну підготовчу роботу: голові Франківської районної адміністрації Т.Гниді, заступникам голови Франківської адміністрації О.Тимчишину і О.Струмеляк, директору НВК  ім. В.Симоненка Я.Скоропад, начальнику Франківського РВ ГУ ДСНС України у Львівській області І.Гайдаю, директору ЛКП «Південне» Р.Крюковій, директору Львівського професійного коледжу готельно-туристичного та ресторанного сервісу Г.Балущак, старшому майстру виробничого навчання циклу практичної підготовки обласних та міста Львова курсів удосконалення керівних кадрів 1 категорії В.Горловому, головному спеціалісту відділу захисту населення і територій управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення ЛМР О.Дубчаку.

Зазначимо, що метою командно-штабного навчання є підвищення злагодженості, оперативності та взаємодії при виконанні завдань з організації управління в надзвичайних ситуаціях та захисту населення і територій від їх наслідків, вивчення проблемних питань, що знижують рівень готовності та визначення шляхів їх вирішення.

Такі навчання проводяться щорічно, кожного року – в іншому районі Львова. Минулого року командно-штабне навчання відбулося в Личаківському районі.