Внаслідок негоди – шквального вітру, який пройшовся в ніч на 6 жовтня, в парках міста повалило дерева, є пошкоджені дахи та лінії електропередач в будинках, закладах освіти та медицини, а також пошкоджені автомобілі, на які впали гілки дерев. Комунальні служби міста оперативно ліквідовують наслідки негоди, а двірники очищають хідники від листя. Працюватимуть комунальники і завтра, щоб місто були прибраним і чистим.

фото умовне
Фото Умовне

«Внаслідок стихії, яка мала місце цієї ночі, впало 121 дерево. Зараз працюють бригади, ліквідовують наслідки стихії. Вночі працювали служби ДСНС. В першу чергу було завдання розгородити дороги, щоб забезпечити проїзд транспорту. Зараз також проводяться ліквідаційні заходи наслідків стихії і вони триватимуть до кінця дня і, якщо треба, то і вночі для того, щоби повністю  всі дерева розкрижити, забрати і вивезти.

Пошкоджено 18 ліній електропередач. З самого ранку працюють 5 бригад -ліквідовують наслідки стихії.

Також було пошкоджено 4 мережі «Львівелектротрансу», через що 13 і 25 маршрути тролейбусів не їхали до 9 години ранку. Також в результаті того, що гілка впала на вул. Бандери на лінію електротранспорту, припинив рух 1-й трамвай і пішов по 9-му маршруту. Тобто трамваї здебільшого їздили у звичному режимі, а тролейбуси до 9 години частково не курсували.

Є пошкоджено 8 автомобілів внаслідок падіння дерев і гілок. Зараз на місці працюють і слідчі органи, і страхові компанії, і комунальні служби для того, щоб цю ситуацію врегулювати. Пошкоджено дві зупинки на вул. Рубчака, 2 і 4, і зараз Франківська адміністрація працює над тим, щоби відновити ці зупинки. І орієнтовно до вівторка вони будуть відновлені.

Якщо говорити про будинки, то пошкоджено незначну кількість дахів і парапети в одиничних випадках. Загалом це у 8 будинках. І зараз також працюють бригади.

Також пошкоджено два МАФи на проспекті Свободи, але це є приватна власність, і власники зараз займаються тим, щоб їх відремонтувати. Також в місті дуже багато листя, і зараз працюють двірники, складають це листя в пакети. Вони будуть працювати до кінця дня і будуть працювати завтра, щоб місто було прибране, чисте, ошатне. 

Зараз основне завдання – ліквідувати наслідки стихії, щоб забезпечити якісну життєдіяльність  мешканців міста і завершити до кінця дня максимально те, що можна», - розповіла під час брифінгу директор департаменту житлового господарства та інфраструктури Ірина Маруняк.

Щодо установ освіти і охорони здоров’я, то станом на 9 год ранку у 23 установах спостерігали наслідки буревію – повалені дерева, гілки, підірвані дашки, а також пошкоджені лінії електропередач.

«Це є 19 установ освіти і 4 установи охорони здоров’я. Станом на цю хвилину усуваються усі наслідки цього буревію, є пошкоджені лінії електропередач – це в 143 садочку у Брюховичах, але станом на цю хвилину вже відновлене електропостачання. Також є обірвана лінія електропередач в районі школи № 15 на вул. Патона, але в школі є електропостачання. Також у трьох установах є незначні пошкодження покрівель, які на цю хвилину усуваються. Це у другій поліклініці – при вході підірваний дашок, у школі-гімназії Личаківського району на Лисинецькій, і в 154-му садочку також відірваний дашок при вході», - розповіла директор департаменту гуманітарної політики Галина Слічна.

Зі слів директора ЛКП «Зелений Львів» Богдана Москвяка, працівники ЛКП розпочали роботу з 6 год. ранку з очищення доріг в центральній частині міста. Також зараз розчищають доріжки в парках.

«Зранку працювало 6 бригад, зараз працює 8 бригад. У центральній частині міста вже завершили розкрижовку дерев. Зараз тривають роботи в парках.

У парках було повалено 121 дерево. Найбільше повалено дерев у парку «Скнилівський» – 28. У парку ім. Івана-Павла ІІ повалено 15 дерев. Також 15 дерев повалено на «Високому Замку». Також наші бригади зараз розчищають доріжки в парках. До кінця дня сподіваємося усі доріжки розчистити», - розповів Богдан Москвяк, директор ЛКП «Зелений Львів».

З його слів, в центральній частині міста багато дерев досягло своєї вікової межі, тому необхідно поступово проводити заміну старих дерев. Як додала Ірина Маруняк, районні адміністрації весною проводять обстеження дерев.

«Виїжджає екологічна інспекція і обстежують дерева, проводиться зрізка і формовка дерев. Цієї ночі був сильний вітер, і якщо брати інформацію гідрометцентру, пориви вітру сягали 27-29 м/с. Це сильний вітер, і тому є така ситуація з деревами. Проте кожен рік дерева  ріжуться, формуються, ми стежимо за цим», - наголосила Ірина Маруняк.

відео: Андрій Андрух