Львів’ян просять бути обережними на вихідних

  • 21.11.2008, 02:00
  • 1399
  • Андрій Яремко
За інформацією Львівського обласного центру з гідрометеорології 21 та 22 листопада у Львові очікується істотне погіршення погодних умов, зокрема дощ з мокрим снігом, на дорогах ожеледиця. Посилення вітру 15 — 20 м/с. Зниження температури повітря до 3 — 8 градусів морозу.

Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення звертається до мешканців Львова з проханням бути обережними, щоб запобігти виникненню надзвичайних ситуацій та травматизму.

Обережно ожеледиця!

Рекомендації щодо заходів безпеки перед виходом із будинку :

— Прикріпіть на підбори вашого взуття перед виходом шматочки паралону або лейкопластиру; наклейте лейкопластир чи ізоляційну стрічку на суху підошву і підбор (хрест навхрест або східцем) і перед виходом натріть піском (на один —два дні вистачає); —Пам'ятайте, що кращими для льоду є підошви з мікропористої чи іншої м'якої основи та без високих каблуків.

Для зменшення ризику травм у ожеледицю :

— Ходіть, не поспішаючи, ноги злегка розслабте в колінах, ступаючи на всю підошву. Руки повинні бути не зайняті вантажем.

— При порушенні рівноваги – швидко присядьте, це найбільш реальний шанс утриматися на ногах.

— У момент падіння згрупуйтеся, напружте м'язи, а доторкнувшись до землі, обов'язково перекотіться – від цього удар пом'якшиться.

— Не тримайте руки в кишенях – це збільшує можливість не тільки падіння, але і важчих травм, особливо переломів.

— Обходьте металеві кришки люків. Як правило, вони покриті льодом.

— Не ходіть краєм проїжджої частини дороги

— Не перебігайте проїжджу частину дороги під час снігопаду та в ожеледицю.

— Якщо ви впали і через деякий час відчули біль у голові, нудоту, біль у суглобах, утворилися пухлини – терміново зверніться до лікаря в травмпункт, інакше можуть виникнути ускладнення з поганими наслідками.

— Щоб уникнути небезпеки, тримайтеся далі від будинків – ближче до середини тротуару.