Увага! На дорогах ожеледиця!

  • 19.01.2010, 15:36
  • 1127
За інформацією Львівського обласного центру з гідрометеорології сьогодні, 19 грудня та в найближчі два дні на дорогах Львова ожеледиця. Хмарна погода, часом сніг. Вітер східний 7-12 м/с. вночі температура 9-11 градусів морозу, вдень  мінус 7-9°С.

«Просимо львів’ян бути обережними, йдучи по тротуару та переходячи дороги. А водіїв бути дуже уважними на дорозі і пам’ятати про свою безпеку та безпеку оточуючих», - каже начальник управління з питань надзвичайних ситуацій Володимир Рощин.

Рекомендації щодо заходів безпеки перед виходом із будинку:

- Прикріпіть на підбори вашого взуття перед виходом шматочки паралону (за розмірами підбора) або лейкопластиру; наклейте лейкопластир чи ізоляційну стрічку на суху підошву і підбор (хрест навхрест або східцем) і перед виходом натріть піском (на один - два дні вистачає); натріть наждачним папером підошву перед виходом, а краще – прикріпіть його на підошву (але від води піщинки наждачного паперу рано або пізно обсипаються).
- Пам'ятайте, що кращими для льоду є підошви з мікропористої, чи іншої м'якої основи та без високих каблуків.
- Людям похилого віку краще у «слизькі дні» взагалі не виходити з дому. Але, якщо потреба змусила, не соромтеся взяти палицю з гумовим наконечником, або шипом. Пам'ятайте, що дві третини травм отримують люди при падінні віком за 60 років.
- Пам’ятайте, що прогулянки вагітних жінок в ожеледицю без супроводження – небезпечні для здоров'я.

Для зменшення ризику травм у ожеледицю:

- Ходіть, не поспішаючи, ноги злегка розслабте в колінах, ступаючи на всю підошву. Руки повинні бути не зайняті вантажем.
- При порушенні рівноваги – швидко присядьте, це найбільш реальний шанс утриматися на ногах.
- У момент падіння згрупуйтеся, напружте м'язи, а, доторкнувшись до землі, обов'язково перекотіться – від цього удар пом'якшиться.
- Не тримайте руки в кишенях – це збільшує можливість не тільки падіння, але і важчих травм, особливо переломів.
-  Обходьте металеві кришки люків. Як правило, вони покриті льодом.
- Не ходіть краєм проїжджої частини дороги. Це небезпечно завжди, а на слизьких дорогах особливо. Можна впасти і вилетіти на проїжджу частину дороги.
- Не перебігайте проїжджу частину дороги під час снігопаду та в ожеледицю.
- Небезпечні прогулянки в ожеледицю в нетверезому стані. У стані сп'яніння травми найчастіше важкі.
- Якщо ви впали і через деякий час відчули біль у голові, нудоту, біль у суглобах, утворилися пухлини – терміново зверніться до лікаря в травмпункт, інакше можуть виникнути ускладнення з поганими наслідками.