Сьогодні вночі у Львові чадним газом отруїлося 3 осіб, з них одномісячне немовля

  • 04.11.2010, 13:49
  • 999
Вчора о 22.20 год. внаслідок отруєння чадним газом в Львівську комунальну міську дитячу клінічну лікарню госпіталізовано одномісячного хлопчика. Станом на 9.00 год ранку дитина перебуває в реанімаційному відділенні для новонароджених. Стан стабільний, - інформує управління з питань надзвичайних ситуацій на цивільного захисту населення мерії.

Ще двоє потерпілих дорослих було шпиталізовано в 8 міську клінічну лікарню. Однак ще вчора о 23.20 год. після надання першої медичної допомоги їх було  виписано додому. Подача газу в квартиру припинено. Причина отруєння встановлюється.

У зв’язку з почастішанням випадків отруєння чадним газом у Львові  управління з питань надзвичайних ситуацій звертається до всіх мешканців міста з нагадуванням, що у холодну пору року зростає небезпека отруєння чадним газом.

Чадний газ (окис вуглецю) – це безколірний газ без запаху (!), тобто відчути по запаху, що він наповнює приміщення, неможливо. Велика кількість нещасних випадків відбувається в квартирах, де встановлені так звані «євровікна» і відсутня або самочинно перебудована вентиляційна система чи система димовидалення. Тому просимо усіх пам’ятати ознаки отруєння чадним газом та у разі їх виявлення негайно викликати швидку

начальник управління з питань надзвичайних ситуацій Володимир Рощин.

Ознаки та симптоми отруєння чадним газом:

- головний біль, - м'язова слабість, - задуха, - червоний колір обличчя, - потьмарення свідомості, - тривала дія чадного газу може привести до смерті.

Перша допомога при отруєнні чадним газом:

- Негайно викличте машину «швидкої медичної допомоги»; - Викличте аварійну газову службу по тел. 104; - Постраждалого необхідно винести на свіже повітря; - Рятівники не повинні перебувати під дією чадного газу в приміщенні тривалий час.