Владика Ігор: «Соромно. Але у своєму краю треба боронити свою рідну мову»

  • 08.07.2012, 15:42
  • 1124
У центрі міста львів’яни спільно молились за мову. У загальноміському молебні за мову взяли участь представники духовенства, львів’яни, представники міської влади.

Дуже добре, що ми спільно збираємось на молитву. Однак, сюди нас прикликало певне рішення нашого Уряду, певні представники якого бажають глумитись над народом, кидаючи «мовну» кістку. В Україні ніхто і ніде не забороняє говорити різними мовами, але коли йдеться про державну мову, вона, безперечно, повинна бути українською. Певні урядовці нав’язують нам російську як другу державну мову, з чим більшість народу України не погоджується. Це ображає більшість, хто почуває себе українцем, хто мудро дивиться на країну. Дивно, але з кожними виборами до Уряду приходять все гірші особи, які націлені руйнувати країну. Це знущання над людьми, народ має сказати своє слово – «ні». Ми ще не навчилися вибирати добрих кандидатів у Верховну Раду і там появляються такі особи, кому зовсім не залежить на людях, лише на особистих інтересах.

Соромно. Але у своєму краю треба боронити свою рідну мову. Це ганьба. Усім тим, хто готує та підтримує закони, що руйнують мир та спокій у державі.

Тарас Шевченко, Іван Франко, Леся Українка, Василь Стус та багато інших напевно сказали б своє «ні». Нас вразило таке валуєвське рішення. Історія котиться назад.

Представники церков та релігійних організацій звернулись з цим питанням до Президента. Ми не можемо миритись з такою ганьбою у своєму краї, де певні посадовці зовсім вважають людей за ніщо. Ми – мирний народ, але завжди бажаємо правди та шани, любові та гідного відношення до себе. Хай Господь вислухає нашу молитву, наш клич, наше зібрання та уболівання і змінить на краще наше суспільство, яке б могло жити у спокої та злагоді, у мирі та взаємній любові. Усі святі, виблагайте нашому народу мудрості та відваги, щирості і патріотизму, щоб не дозволити глумитись над собою. Хай торжествує правда

Владика Ігор