До Львова вперше завітав президент Ротарі Інтернешнл Кальян Банержи

До Львова вперше завітав президент Ротарі Інтернешнл Кальян Банержи. Сьогодні він зустрівся з представниками Львівської міської ради.

Сьогодні з представниками міської ради і заступником мера ми обговорювали ті сфери, в яких могли б співпрацювати. Ротарійці представляють дуже сильні і потужні бізнес - ресурси і кола в усьому світі, але окрім трудових відносин, ми обговорювали інші сфери, в яких можна співпрацювати. Було багато пропозицій, щоб ми співпрацювали більше у медичній сфері і сфері медичної освіти з догляду за хворими і я думаю, що ми можемо розглянути можливості роботи у цих сферах. Крім того, ми говорили, що ротарійці роблять дуже багато роботи у сфері освіти, як початкової так і у вищих навчальних закладах, тому я думаю, що у цих сферах ми також могли б допомогти. І що б нам не запропонував уряд чи міська влада, ми будемо дуже раді співпрацювати у цих сферах. Також обговорювалася можливість допомогти  у збереженні історичних пам’яток цього чудового міста. І якщо ротарійці підтримають цю ініціативу, ми розглянемо можливі роботу в цій сфер

президент Ротарі Інтернешнл Кальян Банержи.

Слід зазначити, що цей візит дуже важливий, він відбувся вперше, Президент Ротарі Інтернешнл, найстарішої громадської організації у світі, вперше відвідав Україну. І в рамках цього візиту він також побував у Варшаві, відбулася зустріч з дружиною президента Польщі п.Комаровською.

Важливість зустрічі годі переоцінити в зв’язку з тим, що президент Ротарі Інтернешнл походить з Індії, яка є серед таких держав, які зараз дуже динамічно розвиваються, тому нам була б цікава співпраця у галузі економіки, і в соціальній сфері, і в культурній. Теми, які порушувались сьогодні стосувались ще співпраці у галузі ІТ- технологій, адже що Львів претендує на звання Української, можливо навіть Східноєвропейської Силіконової Долини. Активно впроваджуються ІТ- технології, є дуже потужний потенціал. Роботу наших програмістів застосовують  у різних країнах світу і це користується великим попитом.

Крім того, була розмова про соціальну і медичну сферу. Ротарі Інтернешнл - це організація, котра допомагає Україні і в країнах загалом не тільки потребуючим, але закуповує обладнання і навчає персонал за кордоном для медичних закладів. Ротарі Клуби Львова, котрих від вчорашнього дня вже є 6, протягом останніх 20-ти років проводять дуже інтенсивну діяльність у допомозі власне медичним закладам. Фінансова допомога Ротарі Інтернешнл може бути дуже важливою для допомоги медичним закладам.

Третя площина - соціальна і культурна сфера. Це, в першу чергу, культурний обмін між студентами і між молоддю. Ротарі Інтернешнл - організація, котра надає підтримку у візитах і обмінах студентів, також у навчальних обмінах у нас є кілька програм, котрі називаються короткотермінові та довготермінові обміни. Ротарі Інтернешнл і клуби у Львові, зокрема, створюють у Львові фінансові проекти і стипендіальні фонди для того, щоб студенти могли навчатися у інших країнах. Зокрема, зараз оснований фонд підтримки українських студентів для навчання у Польщі. У Польщі заснований аналогічний фонд, тому що ми знаходимося в одному територіальному дистрикті. Наші студенти будуть мати можливість отримати фінансову допомогу для навчання у польських вузах, відповідно польські студенти, за допомогою українських, львівських ротарійців, таку ж фінансову допомогу можуть отримати у нас

депутат Львівської міської ради Ярослав Музичко.

Довідка

Ротарі Інтернешнл є найбільшою громадською організацією у світі, яка об’єднує понад 34 тисячі Ротарі Клубів. Ці клуби діють у 215 країнах та територіях, а загальна чисельність ротарійців становить більше 1,2 мільйона осіб. Для координації дій Клубів створено 532 Дистрикти. Ротарі Клуби України, разом з клубами Республіки Польщі та Білорусії об’єднані в Дистрикт 2230. В Україні діють 45 Ротарі Клубів, членами яких є 800 осіб. Діяльність Ротарі Клубів України, як неприбуткових, неполітичних, громадських організацій відіграє об’єднуючу роль в громадському житті нашої країни та є вагомою у прикордонному міжнародному співробітництві.

В Львові діє п’ять Ротарі Клубів. Під час візиту Президента Ротарі Інтернешнл планується вручити Свідоцтво РІ новоствореному, вже шостому за рахунком, Клубові у Львові. Основна діяльність місцевих Клубів в основному зосереджена на гуманітарних аспектах, в тому числі за підтримки Фонду Ротарі Інтернешнл. Останні приклади такої діяльності для міста - допомога опіковому центру у 8-ій лікарні обладнанням на суму 33 тисячі доларів США (РК Львів Ратуша), забезпечення спортивним взуттям та інвентарем вихованців шкли-інтернату у Брюховичах ( РК Львів Замок), проект допомоги незрячим (РК Львів Леополіс).