«Ми є молода демократія», - А.Садовий на Міжнародному форумі з практики Європейського Суду з прав людини

Львів приймає Міжнародний форум з практики Європейського Суду з прав людини. Доповідачами є судді Європейського Суду з прав людини від Словенії та України, представник Секретаріату Суду, особи, які у різні роки відстоювали інтереси України під час слухань справ у Євросуді, а також провідні українські юристи – науковці та практики.

Форум урочисто відкрили проректор з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку Львівського національного університету ім.І.Франка Мар’ян Лозинський, національний спеціаліст проектів Координатора проектів ОБСЄ в Україні Надія Скрипка та академік Національної академії правових наук України, професор юридичного факультету Франкового університету Петро Рабінович. Привітав учасників та почесних гостей Форуму міський голова Львова Андрій Садовий.

Цей форум є надзвичайно важливим для України. Тут обговорюють теми, які стосуються людини, прав людини, захисту людини. Ми є молода демократія, і нам багато всього треба вчитися. Варто подякувати усім доповідачам, які приїхали до Львова. Очевидно, тут будуть цікаві дискусії, цікаві думки. Львів, атмосфера міста сприяє думанню.

Андрій Садовий, міський голова Львова

Протягом трьох днів, з 30 листопада до 2 грудня, у Дзеркальній залі Львівського національного університету імені Івана Франка обговорюватимуть важливі проблеми діяльності Європейського суду з прав людини та впливу його рішень на українську юридичну практику. Форум покликаний поглибити знання юристів з практики Європейського Суду з прав людини, забезпечити їх навичками, необхідними для супроводу справ у цьому Суді, сприяти налагодженню контактів і обміну думками фахівців.

Форум є важливою подією, яка має на меті сприяти утвердженню верховенства права, демократії та поваги до прав людини в Україні.

Боштян Зупанчич, суддя Європейського Суду з прав людини від Словенії

Ініціатором проведення Форуму стала одна з найстаріших європейських правничих шкіл – юридичний факультет Львівського національного університету ім.ІФранка, відомий далеко за межами України. Зараз випускники львівського юрфаку продовжують підтримувати його реноме на міжнародній арені, працюючи, зокрема, у Секретаріаті Європейського суду з прав людини.

Проведення Форуму сприятиме поширенню теоретичних знань у галузі європейських стандартів прав людини, розвитку навиків у практичній діяльності щодо застосування цих стандартів, підвищенню правової культури та рівня захищеності прав людини в Україні.

Тарас Пашук, юрист Секретаріату Європейського суду з прав людини

Протягом тривалого часу саме Львів є центром досліджень з філософії прав людини та практики їх реалізації і захисту, зокрема, Європейським Судом з прав людини.

Дмитро Гудима, заступник співголів оргкомітету Форуму

Довідка

Ініціативу львівської правничої школи Франкового університету активно підтримали Координатор проектів ОБСЄ в Україні, Львівська міська рада, Координаційна рада молодих юристів України при Міністерстві юстиції України, львівське відділення Асоціації правників України, Ліга студентів Асоціації правників України, а також львівська лабораторія прав людини і громадянина Національної академії правових наук України. Інформаційну підтримку Форуму надали: «Юридична газета», юридичний портал «Pravotoday.in.ua», «The Ukrainian Journal of Business Law» та правозахисна адвокатсько-експертна група «Конвенція’50».