Львів’ян провокуватимуть на відкриття

  • 01.08.2013, 09:54
  • 748
  • Юля Медвідь
Львів науковий. 14-го вересня у Львові стартує проект «Scientific Fun – Наукові пікніки в Україні». Як розповідають організатори, під час заходів пояснюватимуть природу речей на пальцях, робитимуть експерименти з підручних засобів та будуть доводити, що наука цікава та видовищна.

Науковий пікнік  у Львові буде відбуватись вперше. Сам проект з Варшави і його мета – популяризувати науку, показати її простою, зрозумілою, скажімо, донести науку в маси. Щоб батьки могли навчати дітей і при цьому, використовуючи будь-які підручні матеріали, показувати їм цікаві експерименти.

Михайло Думанський, голова ГО CREART (Львів)

У Польщі наукові пікніки проходять щорічно вже протягом вісімнадцяти років. Організатори з Варшави розповідають, що приходять тисячі людей цілими родинами.

Починалось все дуже скромно, всього кілька наметів, а цього року на польському науковому пікніку вже було понад 100 тис. людей і ми його проводили на Національному стадіоні Варшави. Тепер ми хочемо змінити формат комерційного пікніка, на щось більш сімейне. Запрошуємо приходити усією родиною.

Аня Возняк, координатор наукових пікніків із Центру культурних ініціатив (Варшава)

Усі охочі можуть запропонувати свої ідеї дослідів організаторам Пікніків, а відібрані експерименти учасники конкурсу продемонструють глядачам в рамках одного або кількох Пікніків. Організатори забезпечують учасників необхідними для їхньої презентації матеріалами. Обмежень для учасників немає, запрошують молодих науковців, вже досвідчений викладачів та навіть студентів і школярів.

Цього року ми виграли грант фонду на проведення заходу, тому можемо закупити реактиви чи необхідні матеріали для експериментів, нам головне, щоб були охочі показувати ці досліди, подали заявки і ми знали, що буде потрібно.

Михайло Думанський, голова ГО CREART (Львів)

Я сама працюю з дітьми, пояснюю їм як діють ті чи інші реакції в природі, що таке атмосфера чи смак. Дітям значно легше дається навчання, якщо воно цікаве та видовищне. Тому такий пікнік став би корисним і для спеціалістів, вчителів. На основі експериментів можна проводити цілі уроки чи позакласні заходи. З власного досвіду бачу наскільки таке навчання ефективне.

Кароліна Прус, координатор наукових пікніків із Центру культурних ініціатив (Варшава)

Пікніки пройдуть восени цього року в п'яти містах України: Тернополі, Львові, Києві, Луганську та Харкові. У нашому місті захід відбудеться одночасно з двадцятим Форумом видавців, 14-го вересня, проте організатори сподіваються - наукою цікавитимуться не менше, ніж книжками.

Ми знали про наукові пікніки в Польщі і тому  нас дуже потішило, що львівська громадська організація прийшла до нас з пропозицією провести такий же захід тут. Ще одна причина – науковий пікнік буде відбуватись в дуже насичений період. Ця ініціатива є не пересічною і є важливою для Львова, нам потрібно, щоб у нашому місті відбувались подібні події. Науковий пікнік провокує людину на відкриття.

Богдана Брилинська, куратор заходу в Управлінні культури ЛМР

Координаторами проекту є Центр Міжкультурних Ініціатив (Варшава) та Молодіжна організація «Стан» (Луганськ) у партнерстві з Центром Науки Коперника (Варшава), за фінансової підтримки Фонду «Освіта для Демократії» в рамках програми «Перетворення в Регіоні – RITA» Польсько-Американського Фонду Свободи. Координатором Пікніків у Львові 14 вересня є ГО CREART.

Заявки на конкурс можна подати на адресу pikniki@cim.org.pl до 2 серпня.