На Погулянці відбудеться свято Купала

  • 18.06.2014, 16:24
  • 552
23 червня, у день літнього сонцестояння, на території паркової зони «Погулянка» відбудеться свято Купала. Організатор заходу - ЛМГО «Туристсько-спортивний клуб «Манівці», проект втілюється за підтримки Львівської міської ради.

Цього року свято відбудеться уже вчетверте. І щороку воно збирає все більше і більше учасників. Торік тут бавилось близько 600 осіб. Звичайно, найбільше приходить молоді - але були і діти, і старші люди, і цілі сім’ї. Загалом, купальське свято – це прекрасна національна забава для усіх. А щодо дати – її ми обрали не випадково – адже за традиціями, через купальське вогнище стрибали саме в найкоротшу ніч року.

Тарас Білошицький, президент ЛМГО «ТСК «Манівці»

Як зазначили організатори, свято стане прекрасною нагодою пригадати давні звичаї та поринути в атмосферу традицій та народних переказів. Програма вечора буде дійсно насиченою. Розпочнеться вона забавами і змаганнями та заплітанням вінків. Родзинкою свята стане вогняна феєрія на плавучій сцені та кінозал просто неба (глядачі матимуть змогу переглянути фільм з води). Звичайно ж, не забули і про головний купальський елемент – традиційні стрибки через вогнище.

Метою свята є спроба на фоні етнічних традицій повернути активний відпочинок в умовах природи. У дійствах не має ніяких помпезностей, усі охочі зможуть прийти та побавитись у народні ігри, яких є великий список. Також під час заходу відбудеться імпровізоване театралізоване дійство.

Як відомо, свято Купала без вогняних ігрищ складно собі уявити, тому такі елементи, як пошук своїх вінків, забави навколо вогнища - усе це буде однозначно.

Також буде фаєр-шоу, яке стане вступом в наступну атракцію - кіно просто неба. Варто зазначити, що екран та проектор буде знаходитись на воді, а отже фільм можна буде подивитись як з берега, так і з води. За основу ми взяли фільм «Пропала грамота» і сподіваюсь, що з допомогою кінематографа нам вдасться перенести глядачів в середовище згадане у кінострічці.

 Тарас Білошицький

«Манівці» є однією з найактивніших громадських організацій Львова, які роблять дуже багато заходів, що в контексті роботи по децентралізації міських заходів, яку проводить управління культури є дуже важливим. Те, що свято Купала стало заходом, який відбувається поза межами центральної частини міста, є дуже значущим у цій стратегії. Тому співпраця з такими організаціями надзвичайно важлива і такі заходи - це результат співпраці та показник того, що такі проекти є потрібними.

Богдана Брилинська, головний спеціаліст відділу маркетингу і культурних індустрій управління культури ЛМР

Початок свята о 17.00 год, але приєднатись можна буде у будь-який момент. Місце проведення: територія Центру творчості дітей та юнацтва Галичини (парк «Погулянка», вул. Вахнянина, 29). Організатори запрошують гостей приходити у національному одязі. Вхід вільний.

Програма заходу

17:00 ігри, співи, заплітання вінків

20:00 стрибки через вогнище

21:30 вогняне шоу на плавучій сцені

22:00 кінозал під відкритим небом

Довідка

ЛМГО «Туристсько-спортивний клуб «Манівці»

Львівська міська громадська організація «Туристсько-спортивний клуб «Манівці» заснована у 2003 році з метою організації туристських мандрівок та залучення широких верств населення до активного туризму та здорового способу життя.

Клуб організував та провів:

2012-2013  щорічний Турнір з техніки водного туризму «Прут» на найскладнішій річці України – р. Прут на ділянці Ямна-Яремче.

2013   програму «Через скелі на воду» - змаганнях зі скелелазіння для школярів та сплав для переможців (1 червня)

2010-2013 щорічне інтерактивне свято «Купала на Погулянці» (близько 300 учасників);

2012   створення одного з найвищих відкритих скеледромів України висотою 17 м. На цьому об’єкті проведено Турнір з болдерінгу і скелелазіння.

2009-2013 7 міських Фестивалів активного туризму та дозвілля «Манівці» (кількість учасників командних змагань у рамках одного заходу – близько 300 осіб, кількість відвідувачів та учасників рекреаційної складової  – до 2000 осіб);

2011-2012  тренування та сплави для вихованців дитячих будинків Львівщини;

2007-2009 відкриті змагання з техніки водного туризму «Кубок Старого Самбора»;

на постійній основі: тренування з водного туризму та скелелазіння на Погулянці (у весняно-осінній період) та боротьби, паркуру, скелелазіння та гірського туризму в мультиспортивному соціальному залі на території ЦДТЮГ (з 2014 р. - цілорічно);

водні мандрівки І-IV категорії складності;

спелеологічні експедиції до печери «Млинки» (с. Залісся, Борщівський район, Івано-Франківська обл.)

семінари середньої інструкторської підготовки туристів-водників.

Клуб є співкоординатором громадянської кампанії проти забудови карпатських річок мініГЕС "Врятувати Черемош".

Станом на червень 2014 р. статус члена Клубу має 48 осіб, прихильника Клубу – близько 150 осіб.

Серед найвагоміших здобутків Клубу - проведення масових туристично-рекреаційних заходів та залучення великої кількості учасників до активного відпочинку.

Колектив є відкритим для всіх, хто цікавиться туристськими мандрівками і спортом та хоче вести здоровий спосіб життя.

Засновник та президент Клубу – Тарас Білошицький.