На Білогорщі з 30 червня до 2 липня триватиме перший #ШухевичФест

  • 26.06.2017, 15:23
  • Романа Куць
З 30 червня до 2 липня на Білогорщі відбудеться перший #ШухевичФест з нагоди 110-ої річниці від дня народження Романа Шухевича, де діятиме три локації: спортивна, творча та музична.

У межах фестивалю відбудеться відкриття виставки присвяченої родині Шухевичів «Незламна сила духу» від музею генерала-хорунжого УПА Романа Шухевича, спортивні активітети від Народного дому «Білогорща», кінопокази, дискусії й лекції від Меморіального музею тоталітарних режимів «Територія Терору», презентація стадіону Білогорщі, відновленого у межах проекту «Громади в дії», музична програма та майстер-класи для дорослих і дітей від Львівської станиці «Пласт», Культурно-мистецького центру «Супутник», Народного дому Левандівки та інших організацій. Розпочнеться фестиваль справжньою повстанською ватрою, а завершиться реальним рок-н-ролом від таких знаних львівських гуртів «Parabellum» «Джалапіта», «Torban», «Lemkobluegrassband», «Шостечуття» та ін.

«На території Білогорщі є музей Шухевича і ми взяли як взірець цю цікаву людину. Його постать є обличчям нашого фестивалю. ШухевичФест матиме три локації: таборування і спортивна локація (І день), творча (ІІ день), але паралельно працюватиме перша локація, яка перетвориться на спортивний майданчик, де буде багато цікавих атракцій, і третя локація (ІІІ день) – музична.

Хочу зазначити, що цей фестиваль анонсований управлінням культури і це дуже вагома частина фінансового вкладу Львівської міської ради», - розповів Олександр Ігнатенко, директор Народного дому Білогорща, т.в.о. директора Міського палацу культури ім. Г. Хоткевича.

«У нас буде лекторій, де працюватимуть історики, які розкажуть, що Роман Шухевич був не просто генералом УПА, а багатогранною особистістю: пластуном, спортсменом, бізнесменом, підпільником. Лекторій буде не просто місцем вичитування лекцій, а місцем для розмов та обговорень», - зазначив науковий співробітник музею «Територія Терору» Андрій Шиманський.

«Музична програма доволі різноманітна: о 16.00 год розпочнеться концерт з виступів колективів самодіяльності, а у 18.00 год виступлять «Parabellum» «Джалапіта», «Torban», «Lemkobluegrassband», «Шосте чуття». Усі гурти різні по музиці, але займаються одною й тою ж справою: усі несуть українську культуру далеко за межі нашої держави», - зазначив керівник музичної програми фестивалю Андрій Пришляк.

«Дуже важливими зараз у стратегії управління культури є те, що ми робимо, адже не все має відбуватися в центрі та на Площі Ринок. Найближчі роки ми збираємося підтримувати саме такі децентралізовані заходи, фестивалі, події, як ШухевичФест», - зазначила представник управління культури Львівської міської ради Марина Временова.