На засіданні Львівського РВ АМУ мери міст гостро порушили питання ненадходження акцизу до міських бюджетів

Сьогодні у Львівській міській раді відбулось засідання регіональної платформи з вироблення політики у сфері місцевого самоврядування на тему: «Обговорення актуальних законопроектів та законів, що стосуються органів місцевого самоврядування» в рамках Проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID. Засідання провела виконавча дирекція Львівського регіонального відділення Асоціації міст України. На засіданні обговорили чимало питань, які стосуються органів місцевого самоврядування, зокрема, і болючі питання, що не дають змоги нормально функціонувати та розвиватись містам.

фото: Олександр Мазуренко
Фото: Олександр Мазуренко

До участі у засіданні також були запрошені народні депутати України міжфракційного об’єднання «Львівщина», Голови Львівської обласної ради та Львівської обласної держадміністрації, міські та селищні голови міст, селищ – членів Львівського РВ АМУ.

«Хочу звернути увагу шановних народних депутатів. Це не зовсім пов’язано з законами, але то нормативні акти Кабінету міністрів. І я би просив, шановні народні депутати, надіслати відповідне звернення Прем’єру. Що я маю на увазі? Минулого року чітко було визначено поступлення акцизного збору у місцеві податки. Кожний місяць я знав, скільки від алкоголю, за тютюн, від заправок. Зараз встановили якийсь порядок Кабміну, якусь середню ставку, казали «щоденно будемо перераховувати». І два місяці – ні копійки. А в місті Жидачеві – це один з 4 найбільших доходів нашого міського бюджету. І зараз є небезпека його невиконання до кінця року. Це реальна проблема», - наголосив під час виступу міський голова Жидачева Володимир Левко.

«Нам треба терміново бити в набат. Тому просимо народних обранців пропрацювати це питання», - наголосив Андрій Садовий, мер Львова, голова Львівського РВ АМУ.