«Львів – місто лицарів» - програма соціальної реклами та патріотичного виховання, яка триватиме у школярів Львова

З 14 жовтня 2015 року, в день святої Покрови Пресвятої Богородиці та день Українського козацтва, відзначають День захисника України. Цього року також відзначають дві визначні дати в історії України - 100-річчя подій Української революції 1917-1921 років та 75-річчя від дня заснування УПА.

фото: Олександр Мазуренко
Фото: Олександр Мазуренко

Саме тому відділ промоції міста управління інформаційної політики департаменту «Адміністрація міського голови» ЛМР запланував на жовтень 2017 року програму соціальної реклами «Львів - місто лицарів».

«Власне, в жовтні відзначаємо День захисника України і цього року теж відзначаємо 2 великі дати в історії України – це 75 років від дня заснування УПА і 100-річчя подій Української революції, і тому на жовтень ми запланували таку програму соціальної реклами «Львів – місто лицарів». Ми хочемо показати, що герої серед нас»,- зазначила Соломія Короненко, начальник відділу промоції міста.

На біл-бордах та сіті-лайтах у Львові з’являться зображення трьох воїнів, які в історичній ретроспективі символізують лицарів міста. Першим образом лицаря Львова цієї програми є Король Данило, засновник Львова, (актор із однойменного фільму Тараса Химича, зйомки якого відбуваються зараз у місті, а 8 жовтня безпосередньо в центрі міста). Другою постаттю програми соціальної реклами «Львів - місто лицарів» став Олесь Дмитро Гуменюк, голова крайового братства вояків ОУН-УПА, ветеран УПА, якому у цьому році виповниться 92 роки. Сучасним лицарем міста у програми соціальної реклами справедливо виступив воїн АТО, Ростислав Покладок, боєць 5-ого Окремого батальйону Добровольчого Українського Корпусу.

«Львів - місто лицарів» - програма, яка покликана нагадати нам усім, що патріотизм, справжні людські цінності та готовність за них боротися – усі невід’ємні риси лицаря були притаманні мешканцям Львова від постаті його засновника до сучасних часів. Це особлива риса львів’ян, яким ніколи не була байдужа доля країни і які завжди готові на рішучі дії» - прокоментувала начальник відділу промоції міста Соломія Короненко.

Також до дня захисника України в рамках програми патріотичного виховання національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2017 рік у в рамках проекту «Школа лицарів» запланована низка заходів.

З 9 по 13 жовтня у шести школах у різних районах міста для учнів 9-х класів проходитимуть «нетипові уроки», де вчителями будуть учасники АТО та волонтери. Вони проведуть для учнів уроки за такими темами: надання першої домедичної допомоги; кулінарія: галицька та польова кухня; незвичний урок фізичної культури – школа самозахисту; музичний урок історії; музичній урок історії іконопису; уроки спортивного орієнтування та історичний квест. Такі нетипові уроки патріотичного виховання, де справжні учасники АТО та волонтери ділитимуться своїми вміннями та розповідатимуть про патріотизм та любов до Батьківщини дітям стануть несподіванкою для учнів.

«Учням випав шанс побачити і кіно, і зустрітися із воїнами, які були на передовій. Побачити їх з іншої сторони, не героїв, а звичайних, простих хлопців, які серед нас. Які розкажуть, як варити їжу, як співати, як бачити історію, які проведуть уроки самозахисту, а дехто з них, власне, вміє малювати ікони. Учні, котрі зустрінуться з такими воїнами, почують їхню історію - зрозуміють, що важливо бути тут, важливо будувати України, важливо брати ту відповідальність на себе.

Цю місію ми несемо до школярів. Військово-патріотичне виховання разом з тими хлопцями учні пройдуть протягом 2-ох тижнів і всі уроки»,- наголосила Олена Кондрат, головний спеціаліст сектору виховної роботи та дозвілля управління освіти департаменту гуманітарної політики ЛМР.

Також для школярів в рамках цієї програми підготували подарунок. З понеділка, 9 жовтня, і до Покрови мережа кінотеатрів «Планета кіно» транслюватиме для учнів, які пройдуть «Школу лицарів», фільми режисера Тараса Химича «Хроніка УПА» та «Легіон». Таким чином школярі, переглядаючи у сучасних кінозалах якісні документальні фільми про Українську революцію та її лицарів, зможуть вивчити історію України та власного міста та побачити документальні інтерв’ю з реальними лицарями, на яких зможуть рівнятися.

«Якось так склалося, що тема українських лицарів стала наскрізною в моїй роботі. У кожному з своїх фільмів, від документальних до того, що ми знімаємо сьогодні (Король Данило) – я намагаюся показати, що наші українські лицарі протягом усієї історії жили і живуть посеред нас. Це звичайні люди, такі як ми з вами, які у свій час обирали для себе шлях героя», - прокоментував режисер фільмів «Король Данило», «Жива», «Хроніка УПА», «Легіон» Тарас Химич.