У Львові по-новому проходитимуть консультації з громадськістю у міськраді

З метою забезпечення прав членів територіальної громади міста Львова на участь у місцевому самоврядуванні, міська рада затвердила Положення про порядок проведення консультацій з громадськістю.

Положенням про порядок проведення консультацій з громадськістю у м. Львові пропонується запровадити новий інструмент участі членів територіальної громади у місцевому самоврядуванні.

«Це положення дає можливість ініціювати виконавчому органу, депутатським постійним комісіям проведення консультацій з громадськістю. Суть яких буде – оприлюднення проекту положення або суті проблеми на офіційному сайті Львівської міської ради»,- зазначив Юрій Лукашевський, начальник управління «Секретаріат ради».

Впровадження цього Положення має сприяти налагодженню системного діалогу органів місцевого самоврядування міста Львова з мешканцями міста, підвищенню якості підготовки рішень з важливих питань у сфері місцевого самоврядування з урахуванням громадської думки, створенню умов для участі членів територіальної громади м. Львова у розробленні проектів таких рішень.

Механізм такий: ініціатор подає повідомлення про ініціювання консультацій з громадськістю з відповідними додатками до управління «Секретаріат ради» Львівської міської ради. В свою чергу, управління «Секретаріат ради» Львівської міської ради, після перевірки матеріалів консультацій публікує відповідне оголошення на сайті Львівської міської ради у розділі «Консультації з громадськістю». У вказаному оголошенні, крім інших відомостей, визначається строк проведення консультацій. Після закінчення вказаного строку усі пропозиції скеровуються ініціатору та відповідним виконавчим органам Львівської міської ради для розгляду та надання відповіді у тридцятиденний строк. Усі пропозиції та відповіді на них публікуються на сайті Львівської міської ради. В межах консультацій з громадськістю, ініціатором можуть бути проведені громадські обговорення у формі зустрічей, круглих столів тощо.

Адміністрування консультацій з громадськістю здійснюватиме управління «Секретаріат ради».

Як зазначають в управлінні «Секретаріат ради», очікується, що це допоможе налагодити системну співпрацю з членами територіальної громади м. Львова, підвищить рівень довіри жителів міста до органів місцевого самоврядування, допоможе мешканцям вирішити ті чи інші їхні питання.