УКУ запрошує на зустріч із ветераном Армії США Шайло Гаррісом

Український католицький університет та Американський дім запрошують на зустріч із ветераном Армії США Шайло Гаррісом та його дружиною, психологом Джеймі Паніззою-Кімболл. Зустріч відбудеться 8 жовтня в Центрі Митрополита Андрея Шептицького (великий конференц-зал). Початок о 15.00 год.

У межах зустрічі відбудеться презентація книги Шайло «Сталева воля: моя подорож крізь пекло, аби стати тією людиною, якою я мав стати».

«Все у цьому житті – дар. Інколи це не той подарунок, який ти хочеш, але все ж таки ти усвідомлюєш, що ці життєві виклики – твій новий початок», – вважає Гарріс Шайло, згадуючи службу в армії та свої поранення.

Сьогодні Гарріс Шайло виступає із мотиваційними промовами в усіх куточках світу, розповідає, як він пережив своє горе, а також про фізичні, психічні та емоційні шрами, які залишає війна; привертає увагу громадськості до проблем ветеранів і військових та надихає побратимів.

У 2014 році видавництво Baker Books опублікувало його книгу «Сталева воля: моя подорож крізь пекло, аби стати тією людиною, якою я мав стати». У 2017 році видавництво «Брайт Букс» переклало та опублікувало цю книгу в Україні.

Довідка

Шайло Гарріс народився у сім’ї військових. Будучи сином ветерана В'єтнамської війни, він ще з дитинства знав, що хоче бути військовим. Трагічні події 11 вересня змінили його життя. Незабаром після теракту вступив до лав збройних сил США. Першим місцем служби була Німеччина – 1-ша стрілецька дивізія. З Німеччини його відправили до Іраку. Там він служив у 10-ій гірсько-піхотній дивізії поблизу Багдаду.

19 лютого 2007 року під час патрулювання службове авто Гарріса підірвалося на саморобній вибухівці. Водій отримав поранення, а троє побратимів Гарріса загинули. Шайло вижив, але був важко поранений.  35 %  його тіла було уражено опіками 3-го ступеня. Унаслідок глибоких опіків він втратив вуха, кінчик носа та три пальці. Також під час вибуху він зламав ключицю та 7-ий хребець.

Через важкий характер поранень Шайло провів у штучно викликаній комі 48 діб і майже три роки відновлювався в опіковому відділенні Бруклінського Медичного центру в Сан-Антоніо, штат Техас. Під час курсу інтенсивної терапії став першим солдатом, який взяв участь у передовому дослідженні регенерації за допомогою стовбурових клітин для відновлення пальців. Пізніше він отримав протези вух. Шайло переніс більше 75 операцій, а рідні по 6 годин щодня доглядали та обробляли його рани. Також Шайло  боровся із посттравматичним синдромом. У 2010 році за станом здоров’я пішов у відставку.