Сьогодні у НУ «Львівська політехніка» відбулись урочистості з нагоди відзначення двадцятого ювілейного Дня юриста України. Організатором заходу є Львівська обласна організація Союзу юристів України.

Під час урочистостей з вітальним словом виступила директор юридичного департаменту Гелена Пайонкевич. Водночас під час заходу було вручено ряд нагород він міської та обласної влади, а також від Союзу юристів України та Львівської обласної організації Союзу юристів України.

Відтак, з нагоди професійного свята – Дня юриста - подяки від громади міста отримали:

  •  Нагребний Ігор Ярославович – прокурор відділу організації представництва в суді управління представництва інтересів громадянина або держави в суді прокуратури Львівської області, радник юстиції
  • Лойко Олександр Іванович – приватний нотаріус Львівського міського нотаріального округу

Довідка

День юриста з'явився в календарі України за Указом Президента № 1022/97 від 16.09.1997 р. Це свято, яке об'єднує юристів різних сфер діяльності, що стоять на захисті прав і свобод українців.

Професійне свято людей, все життя яких повинна підпорядковане гаслу «Знати право, служити праву, захищати право», відзначається щорічно 8 жовтня.

Для українського суспільства професія юриста дуже важлива, адже саме зараз, коли відбувається процес розвитку правової держави в Україні, перш за все на правознавче співтовариство покладаються надії і завдання затвердження принципу верховенства права, вдосконалення українського законодавства, посилення правових гарантій захисту різних верств населення і підвищення правосвідомості та правової культури українців.

З державою все гаразд, — вважають юристи, — якщо його основний Закон, Конституція, не обмежує права і свободи громадян, а, навпаки, збільшує зону цих свобод. В Україні, державі з вміло написаною конституцією і не дуже вміло виконуваними законами, спеціальність юриста займає лідируючі позиції.