Мер Львова зустрівся з учасниками «Школи євроатлантичної солідарності»

Сьогодні міський голова Львова Андрій Садовий зустрівся з учасниками проекту «Школа євроатлантичної солідарності». Учасників цікавила тема розвитку міста Львова, історія успіху та вплив сусідства з ЄС і НАТО та розвиток регіону.

Участь у зустрічі взяло 3 співробітники Громадської організації «Європейський Рух України» та 30 учасників проекту «Школа євроатлантичної солідарності».

Учасників зустрічі, зокрема, цікавила тема про формування Стратегії розвитку міста Львова, своєрідний рецепт успіху Львова.

«Багато працювати, вірити в Бога і любити людей – ось простий рецепт успіху», - зазначив Андрій Садовий, міський голова Львова.

Прозвучало запитання про використання альтернативної енергетики в місті, про програми міста щодо підтримки учасників АТО, про співпрацю з громадськими організаціями, про кадрову політику у Львівській міській раді, про бачення міського голови щодо вирішення питання з окупованими територіями. Також обговорили стан міської інфраструктури, вирішення питання поводження з ТПВ тощо.

«Львів – найбільший партнер ЄБРР серед усіх міст України. Банк інноваційність завжди ставить на перше місце. Хочу, щоб рівень розвитку у Львові був такий, як в Празі, в інших європейських містах. Буду для цього робити все можливе.

Два роки тому ми відкрили у Львові дуже модерний Центр допомоги учасникам АТО. У нас хороша співпраця з різними громадськими організаціями. Наш найбільший успіх – це публічне управління містом», - розповів під час зустрічі міський голова Львова Андрій Садовий.

ГО «Європейський Рух України» (ЄРУ), за підтримки Центру інформації та документації НАТО в Україні, реалізовує унікальний проект «Школа Євроатлантичної Солідарності». Мета цього проекту – створення всеукраїнської мережі лідерів громадської думки задля підтримки євроатлантичного курсу України.

Географія проекту: 30 громадських діячів, відібраних командою ЄРУ та Центром інформації та документації НАТО в Україні, запрошені взяти участь в триденних тренінгах-семінарах в різних регіонах України.

Протягом навчань учасники отримують знання та практичні навички з питань євроатлантичної інтеграції, різних напрямків державної політики, алгоритму здійснення реформ, проведення переговорів, кращих європейських практик врядування, можливості їх застосування на національному та місцевому рівнях.

До реалізації проекту запрошені у якості спікерів та тренерів кращі українські та закордонні експерти, іноземні та українські дипломати, політики, громадські діячі.

Після завершення навчальної програми в м. Києві запланована всеукраїнська Конференція, під час якої передбачається заснування універсальної Євроатлантичної платформи. Кращі випускники проекту матимуть можливість відвідати штаб-квартиру НАТО та окремі держави-члени НАТО.

Учасники проекту - громадяни України віком від 21 до 50 років, які досягли значних успіхів у політиці, громадській діяльності, журналістиці, бізнесі, юриспруденції та інших сферах.

При формуванні груп враховується гендерний фактор, рівномірне регіональне представництво та професійна належність. Водночас, внутрішньо переміщеним особам та представникам ЗМІ при відборі надається перевага.

Довідка

Громадська організація «Європейський Рух України» (ЄРУ) – українська платформа, яка об’єднує громадських активістів, молодих успішних політиків, журналістів, бізнесменів, юристів і експертів з України та країн ЄС.

Стратегічна мета діяльності організації - підтримка та заохочення інтеграції України до Європейського Союзу та Північно-Атлантичного Альянсу, а також задоволення та захист законних соціальних, економічних, творчих, вікових й інших спільних інтересів своїх членів.

Завдання ЄРУ:

- захист прав людини, свободи особистості, свободи слова, а також свободи волевиявлення, совісті та віросповідання;

- забезпечення верховенства закону, надання допомоги у формуванні державної влади у відповідності з демократичними принципами;

- посилення розуміння та співробітництва між людьми, спільнотами та країнами;

- сприяння виявленню, розвитку та збереженню цінностей у сферах культури, економіки та вільної інформації;

- сприяння проведенню реформ в Україні, спрямованих на розвиток політики, економіки, суспільства та міжнаціональних відносин;

- сприяння подальшому підвищенню освіти та професійного рівня молоді, сприяння політичному просвіщенню суспільства;

- проведення та реалізація проектів освітньо-просвітницького плану для формування «гендерної рівності» та забезпечення його на ділі;

- сприяння підвищенню професійної кваліфікації членів організації та вдосконаленню навиків та знань в різних сферах;

- створення робочих груп, проведення опитувань та учбових заходів по актуальним темам: проблемам жінок, дітей, біженців, міжнаціональних відносин, суспільно незахищених верств населення;

- організація суспільних обговорень з метою удосконалення знань у сфері законодавства, міжнародних конвенцій, проведення моніторингів;

- активна діяльність в рамках взаємного співробітництва з представниками органів місцевого самоврядування, законотворчою, виконавчою та судовою владою.