Сьогодні відбулись громадські слухання щодо врахування громадських інтересів під час розроблення детального плану території у районі вул. Січових Стрільців, вул. Університетської, вул. Листопадового Чину

Сьогодні, 12 лютого, у Львівській міській раді відбулось громадське слухання щодо врахування громадських інтересів під час розроблення детального плану території у районі вул. Січових Стрільців, вул. Університетської, вул. Листопадового Чину, зокрема - зустріч з головним архітектором проекту.

фото: Олександр Мазуренко
Фото: Олександр Мазуренко

«Ми сьогодні розглядаємо пропозиції до детального плану території, які розробляли фахівці з Містопроекту і фахівці-транспортники. Транспортники завжди дивляться на прохідну здатність, на цифри. Архітектори, які розрахунки транспортинків брали до уваги, розробили кілька варіантів, які хочуть представити публіці, щоб з’ясувати, чи у перспективі місто може розраховувати на будівництво паркінгів. Схема паркінгів у Львові була погоджена сесією міської ради ще до Євро-2012. Місто тоді сподівалось на державні інвестиції. На сьогодні ми розуміємо, що потреба у паркінгах є велика. Люди часто звинувачують нас, що паркуватись нема де. Львів, як місто аналогічне до міст Дрезден, Відень, наша доля – це зменшення транспорту автомобільного і розвиток громадського транспорту. Але інфраструктуру для автомобілів ніхто не відміняв, ми дивились на досвід того, як працює Європа. Користуючись континуальністю процесу, що вже була ухвала сесії, яка показувала, що вул. Університетська, будучи перспективою малого транспортного кільця, на якій міг би бути імпірично розташований паркінг, тому ми це демонструємо як пропозиції до містобудівної документації. Це не є проект, це лише містобудівельна геометрія.

Я усвідомлюю те, що історично площа парку тягнулась аж до Галицького Сейму. Я розумію історію про те, що пам’ятник Франку і площа архітектурно відрізала парк, і паркан, який йде від стел, теж про це свідчить. Тому ці площі працюють по-різному. З другого боку, у міста є великі транспортні проблеми, які треба вирішувати. Нема однозначності в тих пропозиціях. В будь-якому випадку місто буде зменшувати заїзд автомобілів в центр. Сьогодні на слуханнях ми будемо чути етичного характеру зауваження щодо історичного середовища, щодо екології та інших аспектів, з якими я не можу не погодитись, але, думаю, прийдуть автомобілісти, які будуть нас звинувачувати у бездіяльності щодо автомобільного комфорту. Тому це віддано на розсуд громадськості і цінностей, які на сьогодні перебувають у суспільстві», - зазначив начальник управління архітектури й урбаністики Юліан Чаплінський.

З 23 січня до 19 лютого 2018 року тривають громадські обговорення, на які можна подавати свої пропозиції та зауваження. Детальніше тут