«Це особливий стан: є мільйони людей, але Героями стають одиниці», - А. Садовий під час закладення капсули з нагоди початку будівництва Меморіалу Небесної Сотні

Сьогодні, 17 квітня, відбулось урочисте закладення пам’ятної капсули з нагоди початку будівництва меморіалу пам’яті Героїв Небесної Сотні на «Губернаторських валах». Участь у заході взяли представники влади міста Львова, родини учасників Революції Гідності, духовенство, автори проекту. Розпочали церемонію закладення капсули хвилиною мовчання, опісля чого духовенство провело молитву, освятило територію спорудження меморіалу. Міський голова Львова Андрій Садовий взяв участь у закладенні капсули разом з родинами Героїв Небесної Сотні та наголосив на важливості збереження та увічнення пам’яті Героїв, оскільки саме вони стали першими захисниками українців під час Революції Гідності.

«Пам’ять про людину живе доти, доки вона є в нашому серці. Сьогодні ми зібралися, щоб скласти велику подяку людям, які віддали своє життя, які, дякуючи ласці Бога, стали Героями. Це особливий стан: є мільйони людей, але Героями стають одиниці. Їм встановлюють меморіали, присвячують поеми – це особливі люди. Сьогодні ми будемо з вами закладати капсулу у цей меморіал, який буде присвячений нашим новітнім Героям. Маючи в уяві цей монумент, я бачу маяк, який стоїть на березі моря і вказує шлях кораблям. Власне цей монумент буде тим променем, який завжди буде вказувати нам правильний шлях.

У житті є спокуси, є труднощі, часто є неправда. Деколи серце зневоднюється і власне ця іскра, яка має йти від цього меморіалу, має живити наше серце, воно завжди має бути активним, чесним і справедливим. Я вірю, що всі ці добрі помисли і плани будуть реалізовані. Велика подяка вам, дорогі рідні. Я з великою честю хочу запросити представників родин підписатися під пам’яткою, яку ми помістимо в капсулу і вона навіки буде тут збережена», - зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.

Родини Небесної Сотні підписали текст, який поміщений у капсулу. Міський голова Львова Андрій Садовий разом з родинами Героїв Небесної Сотні заклали капсулу і дали початок будівельним роботам зі спорудження меморіального комплексу пам’яті Героїв Небесної Сотні.

Споруджуватимуть Меморіал за проектом переможців Всеукраїнського відкритого архітектурного конкурсу на кращу концепцію громадського простору з вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні у місті Львові.

Опісля проведення конкурсу розпочалися роботи з документацією. Львівська міська рада отримала робочий проект авторів, підписала угоду з проектантами, погодила і затвердила на виконавчому комітеті Львівської міської ради детальний план території, а згодом й містобудівні умови та обмеження. Окрім цього, було проведено процедуру виділення землі на ЛКП «Зелений Львів», це підприємство обслуговуватиме цю ділянку. Ухвалою сесії у цьому році було передбачено на спорудження меморіалу 15 млн гривень. Процес будівництва триватиме орієнтовно до лютого 2019 року.

відео: Андрій Андрух