«Ми тут прийшли для того, щоб будувати майбутнє України», - отець Михайло Димид під час закладення капсули і початку будівництва Меморіалу пам’яті Героїв Небесної Сотні

Сьогодні, 17 квітня, відбулось урочисте закладення пам’ятної капсули з нагоди початку будівництва меморіалу пам’яті Героїв Небесної Сотні на «Губернаторських валах». Участь у заході взяли представники влади міста Львова, родини учасників Революції Гідності, духовенство, автори проекту. Розпочали церемонію закладення капсули хвилиною мовчання, опісля чого духовенство провело молитву, освятило територію спорудження меморіалу. Родини Небесної Сотні підписали текст, який поміщений у капсулу. Міський голова Львова Андрій Садовий разом з родинами Героїв Небесної Сотні заклали капсулу і дали початок будівельним роботам зі спорудження меморіального комплексу пам’яті Героїв Небесної Сотні.

«Ми тут прийшли для того, щоб будувати майбутнє України. Багато наших попередніх поколінь трудились в цьому напрямку, але не змогли вони побороти ці супротивні сили, які були проти нашого народу і нашої державності. Революція Гідності знаменита тим, що вона зробила величезні зміни в наших серцях. Це найбільша перемога, яку ми отримали не в тому моменті, але для майбутнього. Хлопці, які залишили своє життя, коли їхали на Майдан, не мали відповідей на свої запитання, вони не мали ще цієї відваги віддавати своє життя. Але стояння, молитва, протистояння, ідея, підтримка цілої патріотичної України їм дала ту наснагу іти спокійно. Якщо треба для того віддати своє земне життя, – віддавати. Вони побачили в віддаванні свого життя суть, цінність. Це те, що ми маємо повторяти щодня. Ми маємо щодня себе питати, яким чином я сьогодні можу віддавати своє життя для свого ближнього. А мій ближній – це українець, а потім і ніші народи. Набираймося наснаги. Маємо новітніх Героїв. На їхньому прикладі будуймо щодня своє родинне життя, своє суспільне життя, своє державне життя, виборюймо собі місце серед великих народів світу», - зазначив отець Михайло Димид.

«Це місце, де люди мали би прийти, щось подумати, якісь оглядові нові майданчики. Але головне, що тут має бути те місце, яким стала Інститутська для нас. Піднімаючись вверх по Інститутській, ми піднімаємось кожен на свою Голгофу, з усвідомленням, що вони загинули, а що я можу ще зробити, щоб бути гідним їхньої жертовності. Цього ми чекаємо від цього місця, що люди, які сюди прийдуть, не просто прийдуть подивитись гарні краєвиди, а вони прийдуть з думкою, а що я можу ще зробити, чим я можу долучитись до розбудови України, до змін, яких усі ми прагнемо. Ми довгим шляхом йшли до того, щоб сьогоднішній день назвати початком будівництва Меморіалу. У 2019 році тут буде стояти цей Меморіал», - зазначила Наталія Дигдалович, дружина Героя Небесної Сотні Андрія Дигдаловича.

«Немає більшої любові за ту, коли хто душу свою кладе за друзів своїх...» (Івана 15.13)

Вони були надзвичайними Людьми з чистими серцями. Вони були великими Людьми і стали нашими Героями. Їхня віра в Україну, рішуче бажання боротися з несправедливістю, жорстокістю режиму і лицемірством змінили не лише державу, але й кожного з нас. Вони стали зразком мужності, мудрості та жертовності для наступних поколінь і подарували нам шанс збудувати нове майбутнє.

У пам’ять про нескорених і вірних Героїв Небесної Сотні, для їхніх сімей та друзів.

Громада міста Львова ніколи не забуде», - зазначено в тексті, який помістили у капсулу, що дає старт будівництву Меморіалу.

Споруджуватимуть Меморіал за проектом переможців Всеукраїнського відкритого архітектурного конкурсу на кращу концепцію громадського простору з вшанування пам’яті героїв Небесної Сотні у місті Львові. Проект, який буде реалізований, складається з двох частин: пішохідного моста, і площі з стелою у сквері. Між пагорбами вздовж вул. Кривоноса буде пішохідний міст з пандусом, який матиме скульптурну природу і буде об’єктом всередині з експозицією Героїв. Цей міст буде виводити на терасу, яка зараз не експлуатується (зі сторони вул. Замкової), де буде створено площу і стелу, присвячену Героям Небесної Сотні. На місті майбутнього простору відкриваються гарні панорами на місто Львів. Ухвалою сесії у цьому році було передбачено на спорудження меморіалу 15 млн гривень. Процес будівництва триватиме орієнтовно до лютого 2019 року.

відео: Андрій Андрух