У Львові презентують результати масштабного дослідження про дотримання права при наданні адміністративних послуг

• 21.11.2018, 13:20
  • Прес-служба ЛМР
Завтра, 22 листопада, у Львові в Grand Hotel презентують результати масштабного дослідження «Оцінка дотримання принципів верховенства права при наданні реєстраційних послуг у Львові». А також відбудеться дискусія на тему «Як справи з верховенством права у Львові? Погляд львів’ян та службовців», та опісля — брифінг для ЗМІ.

Експерти, аналітики, соціологи та службовці міської ради зберуться завтра у Львові, аби обговорити результати масштабного дослідження, яке проводили у підрозділах міської ради. Зокрема, детально вивчали послуги у сфері державної реєстрації. Зокрема, об 11.00 год. презентують результати дослідження та відбудеться дискусія, а об 13.00 год. — розпочнеться брифінг для ЗМІ.

«Наскільки комфортно почувають себе клієнти у процесі отримання послуг від міської ради? Чи зрозуміло, які документи потрібно зібрати і наскільки складно це зробити? Хто найчастіше подає документи на зміну «прописки»? Чи задоволені управлінці своєю роботою? І чи йдуть службовці-чоловіки у декрет? Про усе це можна буде дізнатися у четвер, 22 листопада, під час презентації результатів дослідження «Забезпечення принципів верховенства права при наданні адміністративних послуг», — зазначають у соціологічній агенції «Fama».

Дослідження реалізовано Соціологічною агенцією «Fama» у жовтні 2018 року в межах проекту Академії Фольке Бернадотта «Місцеве самоврядування і верховенство права в Україні». Проект реалізовували паралельно у 15 містах: Миколаїв, Южне, Вознесенськ, Долина, Самбір, Івано-Франківськ, Харків, Чугуїв, Пирятин, Мелітополь, Вільнянськ, Тернівка, Миргород та Трускавець, Львів. У межах проекту опитано більше 8 тисяч користувачі послуг.

«Методика, яка застосовується для дослідження, є унікальною. Вона апробована у різних країнах. Цей інструментарій дуже комплексний, адже ми вивчаємо не лише погляд клієнтів муніципалітету, а також і бачення працівників, які беруть участь у процесі надання послуги. Також передбачається аналіз національного законодавства та локальних нормативно-правових актів», — розповіла Мар’яна Малачівська-Данчак, кандидат соціологічних наук, директорка агенції «Fama».

Бенефіціаром проекту є Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. Допомагали у реалізацій «Центр дослідження верховенства права», та факультет правничих наук Національного університету «Києво-Могилянська Академія». Проект здійснюється за фінансової підтримки Швеції.