«Ми хочемо підкреслити, наскільки цінною була б міжконфесійна співпраця у справі миробудування», - д-р Павло Смицнюк

  • 04.08.2021, 12:16
  • 603
  • Пресслужба ЛМР
4-5 серпня о 17.00 год. відбуватиметься дводенний онлайн-семінар «Екуменізм та миробудування: міжнародний досвід для України». Семінар стане першим сегментом проекту вебінарів, ціллю якого є зібрати коло науковців та активістів для обміну досвідом у сфері миробудування.

«В 2021 році ІЕС запускає низку проектів, присвячених миробудуванню. Перший — це створення невеликої групи людей, які б глянули на досвід міжконфесійного аспекту миробудування інших країн для того, щоб спробувати взяти якісь уроки для України. Другий — це серія конференцій, присвячених примиренню між Німеччиною і Польщею та конфлікту на Балканах, які ми організовуємо разом з Екуменічною комісією УГКЦ.

Проекти допоможуть також зрозуміти, як релігії і церкви в різних ситуаціях та країнах — у Боснії, Лівані чи Північній Ірландії — реагували на конфлікти, сприяли миру. Ми зможемо побачити, які підходи були хибними, а які принесли довготривалі плоди. Церкви можуть підливати олію у вогонь конфлікту, а можуть навпаки гасити його. Ми хочемо підкреслити, наскільки цінною була б міжконфесійна співпраця у справі миробудування», - розповідає директор Інституту екуменічних студій д-р Павло Смицнюк.

Проект реалізується Інститутом екуменічних студій УКУ, у співпраці з Харківським офісом Фонду Конрада Аденауера в Україні та міжнародними науковими партнерами. В межах дводенного семінару експерти представлять ситуацію в Україні, а також міжнародний досвід у миробудуванні. Учасники зустрічі матимуть можливість дискутувати та обмінюватись думками щодо перспективи участі церков та релігійних організацій у розбудові справедливого миру в Україні та за кордоном.

«Я називаю наш підхід до питання війни і конфлікту “відчуженням”. Ми хочемо абстрагуватися від нашої війни з Росією і проросійськими сепаратистами, щоб могти подивитися на неї новими очима. Іншими словами, ми залучаємо видатних іноземних експертів, свідків миробудування — для того, щоб відійти від “нашої” війни, подивитися на неї як би збоку. Для цього ми дивимося не прямо на нашу ситуацію, а на конфлікти і війни в інших контекстах, у ставленні до яких ми більш нейтральні. Ми емоційно дуже прив’язані до війни, дуже занурені в неї через наративи медіа і політики — до такої міри, що нам нелегко виробити якийсь християнський, пророчий погляд на ситуацію», - зазначив д-р Павло Смицнюк.

Нагадаємо, перший вебінар відбудеться вже сьогодні, 4 серпня, о 17.00 год.

Програма:

4 серпня 

17:00-17:20 – виступ д-ра Ярослава Грицака, українського науковця, історика і публіциста, доктора історичних наук, професора Українського Католицького Університету

17:20-18:00 – запитання-відповіді, дискусія.

5 серпня 

17:00-17:20 – виступ д-р Жерара Паверса, директора Католицького центру з миробудування, фахівця в галузі миробудування на прикладі Європи, Латинської Америки та на Філіпінах, професора Університету Нотр-Дам, США.

17:20-18:00 – запитання-відповіді, дискусія.

Деталі: http://www.ecumenicalstudies.org.ua

Контактна особа: Ірина Кітура, irakit@ucu.edu.ua

Реєстрація