На Меморіалі пам’яті Героїв Небесної Сотні урочисто підняли Прапор України

  • 14.10.2021, 14:32
  • Пресслужба ЛМР
До Дня захисників та захисниць України, 79-ї річниці створення УПА та Дня українського козацтва відбулось урочисте підняття Прапора України на Меморіалі пам’яті Героїв Небесної Сотні.

фото: Роман Балук
фото: Роман Балук

«Сьогодні ми тут, в особливому місці, в особливий день. Сьогодні, в День захисника і захисниці України, ми говоримо про Героїв та родини, але насправді ми всі сьогодні говоримо і про майбутнє – саме те майбутнє, яке стало можливим завдяки подвигу Героїв Небесної Сотні, завдяки подвигу Героїв російсько-української війни, подвигу Героїв УПА, які карбували незалежність нашої держави.

Це місце для когось є місцем роздумів, для когось – пошани, для когось – поштовхом для дій. Лише вчора неподалік тут також було започатковано ще одне особливе місце. Ми віримо, що в це місце буде приходити багато людей, аби подумати, прийняти рішення. Це Парк пам’яті – пам’яті про кожного Героя російсько-української війни. Саме тих Героїв, які творили, творять і завжди будуть творити наше майбутнє», - зазначив перший заступник міського голови Андрій Москаленко.

Відтак від імені громади міста Львова отримали подяки:

  1. Підполковник Віталій Нетребко - старший викладач кафедри вогневої підготовки факультету бойового застосування військ Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного.
  2. Капітан Андрій Мальований - начальник навчального корпусу відділення підготовки Військового коледжу сержантського складу Національної академії сухопутних військ імені Петра Сагайдачного.
  3. Старший лейтенант Володимир Фещин - начальник навчально-тренувального комплексу кафедри інженерної техніки факультету підготовки спеціалістів бойового (оперативного) забезпечення Національної академії сухопутних військ імені Петра Сагайдачного.
  4. Старший лейтенант Інна Озоруба - помічник начальника навчальної частини Інституту морально-психологічного забезпечення Національної академії сухопутних військ імені Петра Сагайдачного.
  5. Головний сержант Михайло Кулієвич - сержант з матеріального забезпечення навчального корпусу факультету ракетних військ і артилерії Національної академії сухопутних військ імені Петра Сагайдачного.

Нагадаємо, вчора до Дня захисників та захисниць у Львові створили Парк пам’яті, висадивши 96 іменних дерев, присвячених загиблим у зоні АТО/ООС Героям. Символічно, дерева спільно із родинами Героїв висаджували вздовж дороги, що з’єднує Меморіал пам’яті Героїв Небесної Сотні та Високий Замок. Зокрема, висадили яблуні, груші та інші квітучі дерева.

Також сьогодні з нагоди свята вулицями міста пройшла хода під назвою «Дякуємо Захисникам». Сформована колона пройшла від пам’ятника Тарасу Шевченку до Меморіалу Героїв Небесної Сотні вулицями Беринди, Підвальною, Винниченка, Кривоноса.

Організатором проведення ходи є ветеран 93-ї механізованої бригади «Холодний Яр» Артур Кирєєв. Захід відбувся за участю військових, волонтерів, а також активних мешканців.

відео: Андрій Андрух

фото: Роман Балук