До Львова 19 лютого приїде відомий письменник, знаний психолог, монах Ансельм Ґрюн

Львів релігійний. 17-19 лютого 2012 року в наше місто, на запрошення Львівської міської ради та Комісії у справах монашества УГКЦ завітає о. Ансельм Ґрюн. 17 лютого о 19:00 год. в Церкві Пресвятої Євхаристії (Домініканський собор) отець Ансельм зустрінеться з молоддю нашого міста та поговорить на тему «Сенс життя, як віднайти шлях до власної сутності, відкрити свою місію (призначення) у цьому світі?», а 19 лютого (в неділю) відбудеться урочиста Свята Літургія за участі о. А. Ґрюна в храмі святого священомученика Йосафата (вул. Замарстинівська, 134).

Також в рамках свого візиту о. Ґрюн буде мати зустріч із працівниками міської ради на тему «Бути лідером творячи і зберігаючи цінності».

Отець Ґрюн є відомий у цілому світі християнський письменник. Він є автором 386 опублікованих книг, які були перекладені 32-ма мовами (тираж – понад 16 млн. екземплярів).

Насамперед о. А. Ґрюн пише про зустріч з Богом у щоденному житті, у реальності; про користь мовчання, медитації та посту; про красу кожної миті та про вартість кожного життя, його сенс. Актуальні теми його творів: самотність, депресія, страхи, втому, вичерпання, те, що блокує сучасну людину, що забирає радість життя, внутрішню енергію. А також книги по менеджменту, тайм-менеджменту, про лідерство. У своїх книгах та реколекціях о. А. Ґрюн багато говорить про свободу від тиску сторонніх очікувань, від власного викривленого образу, про щастя та успіх. У співавторстві піднімає у книгах також гендерні питання: про повноту жіночості, про увагу до світу дитини.

Коротка біографічна довідка

Ансельм Ґрюн – монах-бенедиктинець, психоаналітик, християнський письменник, автор бестселерів, економ (келар) у монастирі, духовний провідник, реколектант.

Свої книги присвячує психологічно-духовній проблематиці, зокрема порушує гендерне питання, відомі праці на тематику менеджменту. Організовує щорічно понад 200 лекцій та семінарів, на участь у яких проводиться попередній запис за 2 роки заздалегідь.

Народився Ансельм Ґрюн в 1945 році у невеликому містечку Юнкерсхаузен в центральній частині Німеччини (другим з семи дітей).

Освіта: 1967-1971 років вивчав філософію і богослов’я у Римі, пізніше - економіку в Нюрнберзі.

Монаше життя: Після закінчення навчання в ліцеї в Вюрцбурзі в 19 років став послушником у бенедиктинському монастирі в Мюнстершварцах. Пізніше  - Отець, духовний провідник, реколектант. Виконує обов’язки келара (суч. економ) у великому абатстві, де близько 300 монахів.

Вагомим внеском в розвитку інфраструри монастиря А. Ґрюна є душпастирська праця у Recollectio-Haus – реколекційного дому для осіб, залучених до релігійної діяльності, (священників і монахів), які переживають кризу або «вигорання» (burned out — sich erschöpft fühlen). Курс духовного відновлення в Реколекційному домі триває 3 місяці, передбачає супровід психолога і духівника, групову терапію, працю у майстернях монастиря, креативний підхід до молитви, духовне навчання.

Перша книга Ансельма Ґрюна вийшла у світ у 1975 році. З огляду на монаший ритм життя отець Ансельм працює над написанням творів не більше шести годин на тиждень, по 2 години щодня з вівторка до четверга.

Натхнення для своїх книжок цей бенедиктинець черпає з віри, Біблії, а також з психології та східних медитативних технік.

Багатогранність його книг полягає в порушенні багатьох тем, починаючи від теми пошуку сенсу життя через внутрішній баланс, любов, гармонію та внутрішні сили, і закінчуючи темою кризи подружнього життя.

Цитати Ансельма Ґрюна

«Щастя у житті – це здатність усвідомлювати його кожну мить, перебувати у гармонії із собою у даний момент».

«Ідеал у житті – абсолютна відкритість на Бога, свобода від гнітючого бажання ставити себе на чолі або доводити, що ти щось собою представляєш».

«Терапія допомагає звільнитися від неправильних життєвих схем, які впливають, між іншим на духовне життя. У свою чергу, духовність допомагає побачити можливість зустрітися з Богом у душевних травмах і відкритися по новому на зустріч людям».

«На мою думку, одним із головних відчуттів нашого часу є роздертя. Багато людей знаходяться у внутрішньому розладі із самими собою через різноманітні вимоги, які їм висувають на робочому місці, у сім’ї, на парафії, у суспільному житті, - всюди від них чогось очікують. Досить часто їм невідома роль, яку вони відіграють. Ролі змінюються настільки часто, що вони не розуміють, ким вони є насправді».