Отець Ансельм Грюн зустрінеться у Львові з монашеством

Львів духовний. Сьогодні до Львова приїздить Ансельм Грюн – монах-бенедиктинець, християнський письменник, реколектант. У суботу, 18 лютого, отець Грюн візьме участь у Конференції для богопосвячених осіб на тему: «Традиційні духовні цінності і сучасність». Високий гість матиме доповідь на тему: «Як ми бачимо ідентичність богопосвяченої особи у сучасних реаліях? У чому полягає виклик і підтримка для автентичного життя обітами у сучасному світі?». Конференція відбуватиметься у конференц-залі Львівської Духовної Семінарії Святого Духа, що на  вул. Хуторівка, 35.

Вступаючи в монастир дев’ятнадцятирічним юнаком, я хотів цим зробити щось важливе для церкви, стати місіонером в інших країнах. Зараз я продовжую бути в монастирі, оскільки для мене є важливим характерне для мого чину постійне чергування праці і молитви, поєднання самітницького та спільнотного життя, внутрішнє життя й праця назовні.

Перебування в монастирі наповнює життям і спонукає мене йти внутрішнім шляхом. Моїм завданням у обителі є посада економа. Книги я пишу у вівторок та четвер, між 6 та 8 годинами. Для мене  правила, дисципліна не становлять щось змушуюче, а навпаки, - можливість мати здоровий ритм який підтримує в мені повноту життя. Саме тому я завжди радію цими двома годинами, які присвячені творчій праці: тоді можуть поставати якісь нові ідеї, твориться нова дійсність. Цей визначений час - простір для творчості. Писати для мене не є жодною важкою працею, навпаки, це - те,що дає мені переживати радість життя.

Я щасливий, що монастир надає мені певні рамки, певні границі, в яких я почуваюсь комфортно. Я радію, що маю можливість брати участь в тому, що відбувається поза монастирем, назовні, але не мушу приєднуватись до хаотичного, виснажливого ритму.

отець Ансельм Грюн.

Біографічна довідка

Народився Ансельм Грюн в 1945 р. у невеликому містечку Юнкерсхаузен в центральній частині Німеччини (другим з семи дітей). Освіта: 1967-1971 рр. вивчав філософію і богослов’я у Римі, пізніше - економіку в Нюрнберзі.

Монаше життя: Після закінчення навчання в ліцеї в Вюрцбурзі в 19 років став послушником у бенедиктинському монастирі в Мюнстершварцах. Пізніше  - Отець, духовний провідник, реколектант. Виконує обов’язки келара⃰⃰  у великому абатстві, де близько 300 монахів.

Вагомим внеском в розвитку інфраструри монастиря А. Грюна є душпастирська праця у Recollectio-Haus – реколекційного дому для осіб, залучених до релігійної діяльності, (священників і монахів), які переживають кризу або «вигорання» (burned out — sich erschöpft fühlen). Курс духовного відновлення в Реколекційному домі триває 3 місяці, передбачає супровід психолога і духівника, групову терапію, працю у майстернях монастиря, креативний підхід до молитви, духовне навчання.

Перша книга Ансельма Грюна вийшла у світ у 1975 році. З огляду на монаший ритм життя отець Ансельм працює над написанням творів не більше шести годин на тиждень, по 2 години щодня з вівторка до четверга.

Багатогранність його книг полягає в порушенні багатьох тем, починаючи від теми пошуку сенсу життя через внутрішній баланс, любов, гармонію та внутрішні сили, і закінчуючи темою кризи подружнього життя.