У Львові відбудеться змагання з шашок

  • 05.03.2012, 11:27
  • 1004
УДЮМК Сихівського району управління молоді, сім’ї та спорту 5 та 7 березня  буде проводити клубні змагання з шашок за адресою: вул. Енергетична,1, клуб «Дозвілля». До участі в змаганнях  заохочуються діти шкільного віку та гуртківці УДЮМК.

Змагання з шашок проводяться з метою урізноманітнення занять в клубі, заняття дітей не тільки силовими видами спорту а й інтелектуальними. До інтелектуальних видів спорту належить значна кількість  настільних ігор, однією з яких є шашки. Існує багато різновидів шашок. В Україні поширені російські шашки і міжнародні або стокліткові шашки. Варто зазначити, що на змаганнях діти матимуть змогу вивчити правила гри в шашки,  зможуть довести, хто сильніший та спритніший. Змагання є необхідними для дітей. Адже дають змогу проводити свій час змістовно, прагнути до самовдосконалення, досягнення якнайкращих результатів.

педагог-організатор УДЮМК Сихівського району

Олександр Хома.

За детальною інформацією звертайтеся за тел.: 0957312375 Олександр Хома (педагог - організатор УДЮМК Сихівського району Олександр Хома).

Довідка

Шашки – древня настільна гра між двома суперниками спеціальними круглими фішками (які теж називаються шашками) на дошці, розділеної на клітки-поля, поперемінно пофарбовані в темні й світлі кольори. Ціль гри - взяти всі шашки суперника або створити положення, при якому в чужих шашок, що залишилися на дошці, не буде можливості для ходу. Гравці почергово роблять хід, пересуваючи одну з своїх шашок по діагоналі. Шашка може перестрибнути через шашку супротивника, якщо за тою є вільне поле. При цьому шашка супротивника знімається з дошки. При досягненні шашкою останнього ряду вона стає дамкою. Гра ведеться до повного знищення сил супротивника.

Так, при розкопках у Єгипті виявлена древня «шашкова» дошка зі схожими один на одного фішками й кілька зображень  гравців у процесі гри. В «єгипетські шашки» (як назвали цю гру фахівці) грали й прості люди, і знать - аж до фараонів.

Причому іноді через відсутність дошки гра велася прямо на землі, де від руки  розклеювали сітку.