Цими вихідними відбудеться проща шкільництва Львова

  • 02.04.2013, 15:30
  • 752
У суботу, 6 квітня, до Львова привезуть «мандруючі» мощі Св. Івана Боско. У рамках паломництва мощей апостола, педагога і покровителя дітей, молоді та педагогів, школярі з усіх районів міста прийдуть на прощу до церкви Покрову Пресвятої Богородиці.

Участь у прощі візьмуть учні 5-11 класів львівських шкіл. Програма включатиме пізнавально-виховний момент про життя і місію Св. Івана Боско, спільну молитву та почитання мощей.

РОЗКЛАД ПРОЩІ ШКІЛЬНИЦТВА ЛЬВОВА

 

08:30 – 09:15 – Личаківський район

09:15 – 10:00 – Галицький район

10:00 – 10:45 – Франківський район

10:45 – 11:30 – Шевченківський район

11:30 – 12:15 – Сихівський район

12:15 – 13:00 – Залізничний район

Довідка

Адреса церкви Покрову Пресвятої Богородиці: вул. Личаківська, 175

Контактна особа: о. Юрій, 096-654-13-64

 

Іван Боско народився на півночі Італії у 1815 році. Будучи дитиною пережив смерть батька, і саме це допомогло йому краще зрозуміти всіх тих бідних і знедолених юнаків, яких огорне своєю батьківською любов’ю.

Щоб цілковито посвятити себе спасінню молоді, вирішив стати священиком. Для цього важко працював вдень і навчався вночі. Отець збирав бідних хлопців кожної неділі в церкві, на галявині чи майдані, щоб забавити їх, наблизити їх до Господа, дати чогось попоїсти.

Пожертвував молоді все, що мав: скромний маєток, свій час, здоров’я, все своє життя.

Посвячуюючи себе їм – став святим. 1 квітня 1934 року, в день Воскресіння Господнього, Папа Пій XI проголосив його святим, а Блаженний Папа Іван Павло ІІ у 1988 році назвав його «батьком та учителем молоді».

Вихователів, тобто дорослих людей закоханих у мистецтво виховання, не часто можна знайти. Отець Боско якраз був одним із таких людей. Приблизно 75 років тому Церква проголосила його «знавцем мистецтва виховання», «молодіжним святим».

Отець Іван Боско не був теоретиком виховання. Бувши геніальною особою, він розробив свій метод виховання, читавши той дивовижний підручник «життя», він співставляв його з Євангелієм і християнськими традиціями виховання. 

Педагогікою Отця Боско стало його власне взірцеве життя, яке він прожив відкрито перед усіма. Тільки пізніше воно стало нормою або «системою». Виховна система Святого базується на взаємному розумінні, повазі та любові – тих євангельських рисах, які роблять її універсальною.

Завдяки цьому зв’язку із життям метод Отця Боско є дуже актуальний і сьогодні: насамперед в наші часи, ніж коли-небудь, найбільше відповідає потребам молоді, вбирає в себе всі позитивні якості культури і цивілізації у будь-якому середовищі. Цей сучасний і гуманний метод виховання в часи Отця Боско вважався справжнім новаторством.

Щоб розпочата місія виховання молоді не була втрачена, отець Боско заснував Салезіянське монаше Згромадження, яке в Католицькій Церкві є третім за чисельністю і присутнє у 130 країнах світу. Згромадження продовжує місію свого засновника – працює задля всебічного розвитку молоді на основі християнської віри і моралі.

В Україні Салезіяни Святого Івана Боско працюють з 1991 року, належать до Української Греко-Католицької Церкви. Сьогодні українські салезіяни є у Львові, Дніпропетровську, Ужгороді, опікуються молодіжними позашкільними центрами виховання і дозвілля (т. зв. ораторії), двома навчальними закладами (Гімназія Блаженного Климентія Шептицького, професійно-технічний Молодіжний навчальний центр), Родинним домом «Покрова» для дітей сиріт та позбавлених батьківського піклування, з 1993 року проводять духовно-відпочинкові табори «Веселі канікули», працюють у соціальній сфері тощо.

Детальніше: www.sdbua.net

Додатки