Завтра до Львова привезуть мощі святого Івана Боско

  • 05.04.2013, 11:40
  • 830
Вшанувати мощі католицького священика, покровителя дітей, молоді, батьків та педагогів святого Івана Боско львів’яни можуть з 6 до 9 квітня у храмі Покрови Пресвятої Богородиці УГКЦ, Архикатедральному Соборі святого Юра та Катедральному Соборі Успіння Пресвятої Діви Марії РКЦ.

У суботу, 6 квітня, до Львова привезуть мощі святого Івана Боско. З 16:30 год паломники йтимуть урочистою ходою за саркофагом від вул. Личаківської, 232 до Храму Покрови Пресвятої Богородиці (вул. Личаківська, 175). У Храмі мощі перебуватимуть до 16:00 год понеділка, 8 квітня. Потім їх перевезуть до монастиря Сестер Салезіянок на вул. С. Воробкевича, 28 і в той самий день на 18:00 год - до Архикатедрального Собору святого Юра. 

У вівторок, 9 квітня, на 10:30 год мощі Боско привезуть до Катедрального Собору Успіння Пресвятої Діви Марії РКЦ. О 16:00 год мощі транспортуватимуть з Катедри до Перемишлян Львівської області.

Католицька Церква, відповідно до своєї традиції, вшановує святих і вшановує їхні мощі. Вшанування святих свідчить про великі діла Христа в Його слугах і пропонує їх вірним як приклади для наслідування. Мощі  – це останки мучеників і святих, чиї тіла були на землі живим храмом Святого Духа і засобами здобуття героїчних чеснот. Вшановуючи мощі, християни вірять не в «міць», не в «могутність» чи силу самих по собі останків святих, а в молитовне заступництво перед Богом тих святих, чиї мощі є перед ними. Вони збуджують у серцях почуття близькості до слуг Божих, які жили колись у цих тілах. Отже, мощі святих є своєрідними каталізаторами, які підносять молитовний стан вірних.

отець Юрій Смакоус

Нагадаємо, в суботу, 6 квітня, о 15.00 год на честь прибуття мощей до Львова салезіянська молодь організує флеш-моб на пл. Ринок.

Контактні особи: о. Андрій Платош, тел 095 317 54 77; о. Юрій Смакоус, тел 096 654 13 64.

 

Дата

Час

Місцевість

Місце

Сб

 

17.00

Львів

Храм Покрови Пр. Богородиці УГКЦ

Нд

07/04/13

 

Львів

Храм Покрови Пр. Богородиці УГКЦ

Пн

08/04/13

15.00

(виїзд)

Львів

Храм Покрови Пр. Богородиці УГКЦ

 

 

 

Львів

Сестри Салезіянки УГКЦ

 

 

18.00

(приїзд)

Львів

Архикатедральний Собор Св. Юра

УГКЦ

Вт

09/04/13

9.00

(виїзд)

Львів

Архикатедральний Собор Св. Юра

УГКЦ

 

 

10.00

(приїзд)

Львів

Катедральний Собор Успіння Пресвятої Діви Марії РКЦ

 

 

16.00

(виїзд)

Львів

Катедральний Собор Успіння Пресвятої Діви Марії РКЦ

 

 

17.30

(приїзд)

Перемишляни

Храм святих апостолів Петра і Павла РКЦ

 

Ср

10/04/13

14.00

(виїзд)

Перемишляни

Храм святих апостолів Петра і Павла РКЦ

 

 

 

15.00

(приїзд)

Бібрка

Храм святих Миколая і Анни РКЦ

 

Чт

11/04/13

09.00

(прощання)

Бібрка

Храм святих Миколая і Анни РКЦ

 

 

Довідка

Мощі св. Івана Боско «мандрують» місцями присутності чернечого згромадження, яке і заснував цей святий — Салезіянського Товариства Св. Івана Боско. Це одне з найбільших чернечих згромаджень католицької церкви, до якого належать близько 17 000 отців та братів, які працюють у 130 країнах світу. Своїм головним завданням салезіяни вважають всебічний розвиток молодої людини на основі християнських цінностей і за допомогою славнозвісної «запобіжної системи» виховання о. Івана Боско, яка полягає у тому, щоб запобігти помилкам та гріхам дітей, створюючи добрий родинний дух і захоплюючи їхню увагу цікавими заняттями.

Серед відомих українських салезіян є отець Степан Чміль  — перший український салезіянин, один з вихователів теперішнього Папи Римського Франциска, а також владика Андрій Сапеляк – перший український єпископ цього згромадження і перший єпископ для українців греко-католиків в Аргентині.

Іван Боско народився на півночі Італії у 1815 році. У дитинстві пережив смерть батька, і саме це допомогло йому краще зрозуміти всіх тих бідних і знедолених юнаків, яких огорне своєю батьківською любов’ю. Щоб цілковито посвятити себе спасінню молоді, вирішив стати священиком. Для цього важко працював вдень і навчався вночі. Отець збирав бідних хлопців кожної неділі в церкві, на галявині чи майдані, щоб забавити їх, наблизити їх до Господа, дати чогось попоїсти. Пожертвував молоді все, що мав: скромний маєток, свій час, здоров’я, все своє життя. Посвячуючи себе їм – став святим. 1 квітня 1934 року, в день Воскресіння Господнього, Папа Пій XI проголосив його святим, а Блаженний Папа Іван Павло ІІ – «батьком та учителем молоді».

Людей, закоханих у мистецтво виховання, не часто можна знайти. Отець Боско якраз був одним із таких людей. Приблизно 75 років тому Церква проголосила його «знавцем мистецтва виховання», «молодіжним святим». Педагогікою Отця Боско стало його власне взірцеве життя, яке він прожив відкрито перед усіма. Пізніше воно стало нормою або «системою». Виховна система Святого базується на взаємному розумінні, повазі та любові, саме тому вона і є універсальною. Завдяки цьому зв’язку із життям метод отця Боско є дуже актуальний і сьогодні: насамперед в наші часи, ніж коли-небудь, найбільше відповідає потребам молоді, вбирає в себе всі позитивні якості культури і цивілізації у будь-якому середовищі. Цей сучасний і гуманний метод виховання в часи Отця Боско вважався справжнім новаторством.

В Україні Салезіяни Святого Івана Боско працюють з 1991 року, належать до Української Греко-Католицької Церкви. Сьогодні українські салезіяни є у Львові, Дніпропетровську, Ужгороді, опікуються молодіжними позашкільними центрами виховання і дозвілля (т. зв. ораторії), двома навчальними закладами (Гімназія Блаженного Климентія Шептицького, професійно-технічний Молодіжний навчальний центр), Родинним домом «Покрова» для дітей сиріт та позбавлених батьківського піклування, з 1993 року проводять духовно-відпочинкові табори «Веселі канікули».