Триває підготовка до відкриття центру міжконфесійного та міжрелігійного діалогу «Лібертас»

  • 05.04.2013, 13:37
  • 789
Цього року 7 травня у Львові відбудуться урочистості з нагоди відкриття центру для міжрелігійного порозуміння. Як повідомив очільник центру Тарас Дзюбанський, спеціальними гостями церемонії відкриття будуть Муфтій України шейх Ахмед Тамім та керівник відділу зовнішніх зв`язків Духовного управління мусульман України Аль-Халавані Хусамеддін.

Учасники церемонії відкриття виступатимуть із доповідями та вестимуть дискусії. Про ідею Центру Міжконфесійного та Міжрелігійного Діалогу «Лібертас» розкаже його Голова Тарас Дзюбанський.

Єпископ Фрібурга, Лозані та Женеви, РКЦ Чарльз Морерод розповість про Католицьку Церкву та Екуменічний діалог у ХХІ столітті.

Із доповіддю про важливість, виклики та перспективи Міжрелігійного діалогу у ХХІ столітті виступить Президент Міжнародної Федерації Католицьких Університетів Антоні Чернера.

Своїми думками із присутніми також поділиться Рабин Джек Бемпорад, директор Центру Міжрелігійного Порозуміння.

Спеціальними гостями церемонії відкриття будуть Муфтій України шейх Ахмед Тамім та керівник відділу зовнішніх зв`язків Духовного управління мусульман України Аль-Халавані Хусамеддін.

Довідка

Голова Духовного управління мусульман України Муфтій шейх Ахмед Тамім народився 1956-ого року в Лівані. У 1976 р. приїхав в Україну, де навчався на факультеті обчислювальної техніки Київського Політехнічного Інституту. Ісламську теологічну освіту отримав в Релігійній школі «Дару-ль-Аркам бін Абі-ль-Аркам» м. Мамбіджа (Сирія) 1992 р. та на теологічному факультеті «Імам 'Ауза'і» в Арабському Університеті м. Бейрута (Ліван). Має ступінь доктора богослов'я. Є автором ряду книг з різних Ісламських наук. З ініціативи шейха Ахмеда Таміма 9 вересня 1992 р. в Україні було утворено Духовне управління мусульман України (ДУМУ). Головне завдання ДУМУ - поширення істинних знань Ісламу, зміцнення зв'язків між мусульманськими спільнотами різних національностей та протистояння екстремістським ідеологічним течіям. При ДУМУ були відкриті: Ісламський університет (1994), загальноосвітня школа «Іршад» (1996), Науково-дослідний центр досліджень і перекладів, видавництво «Аль-Іршад». Муфтій України веде активну зовнішню діяльність, бере участь у міжнародних конференціях, як, наприклад, у Міжнародній науково-практичній конференції «Внесок релігії та культури в мирне співіснування, взаємодопомога і добрі взаємини», яка пройшла в Македонії 26-28 жовтня 2006 з доповіддю «Релігія і релігійна освіта, їх роль у трансформації світового співтовариства », а в липні того ж року на конференції в Індонезії Муфтій виступив з доповіддю «Парадокс глобалізації». Також Муфтій брав участь у міжнародній науково-практичній конференції, що пройшла 14-15 серпня 2007 року в Узбекистані з доповіддю «Роль Ісламських наук та збереження національної та культурної спадщини узбецького народу» і в багатьох інших конференціях.