Владика Борис (Гудзяк) під час освячення нового академічного корпусу УКУ: «Хочу подякувати всім, хто уможливив цей день»

  • 03.09.2013, 17:12
  • 654
Сьогодні під час урочистостей з нагоди освячення нового інноваційного академічного корпусу Українського католицького університету на вул. Стрийській Президент УКУ владика Борис (Гудзяк) подякував усім, хто щодня працює, щоб цей університет ставав ще кращим.

Фото: Юрій Дячишин

Хочу подякувати всім, хто уможливив цей день. Сьогоднішнього дня не було би без цього благословення, яке спливає на наш нарід, на нашу церкву через таких провідників, як Андрей Шептицький, який ще до Першої світової війни омріював цей університет. Патріарх Йосип, який мав його в зіниці свого ока, який виховував цілий нарід, який міг його чути про важливість науки, осмилено, творчо, з розумінням того людського життя, науки цілісно, яка бачить людину не лише як мозок, якийсь тілесний комп’ютер, а як образ і подобу Божу, яка має душу. Блаженніший Любомир покликав мене до ректорства, за що я йому вдячний. Маємо честь служити вже четвертому патріарху, вже чуємо два роки його пасторське слово. Блаженніший, я вам дякую за вашу долю у розбудові цього закладу, яку ви здійснювали клопіткою академічною викладацькою працею. Я хочу подякувати нашій команді. Вона одна з найкращих в Україні, я всім бажаю мати таких співпрацівників. Велике спасибі нашим студентам, всій нашій молоді. Це свято, яке преобразило наше місто. Хочу подякувати Послові Америки, іншим послам. Нас вони рятують, бо представляють широкий світ, бажають добро для України поза нею, розуміють роль України у світі.

владика Борис (Ґудзяк), Президент УКУ, єпарх Паризької єпархії УГКЦ

Сьогодні святкування розпочались Архиєрейською Літургією, яку очолив Блаженніший Святослав (Шевчук). Після молитви священослужителі освятили наріжний камінь під будівництво університетського храму святої Софії. Також відбулось посвячення нового академічного корпусу.

Новий академічний корпус – це друга будівля комплексу, яку в УКУ відкривають після Колегіуму ім. Патріарха Йосифа Сліпого, його відкрили на території університетського містечка Українського католицького університету (вул. Стрийська, 29). Цією подією розпочалось відзначення 50-ліття заснування Українського католицького університету Блаженнішим Патріархом Йосифом (Сліпим) 1963 року в Римі.

У новий академічний корпус частково перенесуть навчальний процес УКУ, зокрема, гуманітарного факультету, кафедри якого відтепер функціонуватимуть тут. Також у ньому будуть інші підрозділи – частина навчального процесу Львівської бізнес-школи (LvBS), Інститут лідерства та управління та інші.

У академічному корпусі навчатимуться учасники нової програми магістерського рівня з управління технологіями – MS inTechnologyManagement LvBS. Тут також буде розташована «Лабораторія ідей» Львівської бізнес-школи.

На думку ректора УКУ о. д-ра Богдана Праха, відкриваючи новий корпус, Університет запроваджує зміну підходів до навчання в цілому: «Розширюється діапазон та географія наших лекцій. Цей будинок має інтегрувати студентів, які будуть навчатися на стаціонарних програмах та учасників інших програм. Для нас дуже важливо, щоб усі відчули цілісний процес навчання і виховання, який втілюється у цих двох будівлях – Колегіумі та новому академічному корпусі. Окрім того, тут відбуватиметься інтенсивний науковий процес. Ми сподіваємося на ефективну співпрацю з Академією наук України, будівля якої – поряд».

Передбачається, що у першій фазі будівництва, яка триватиме до 2015 року, окрім Колегіуму та багатофункційного академічного будинку, постануть ще дві споруди: головний університетський храм разом із пасторальним центром та сучасний бібліотечно-інформаційний комплекс. Таким чином, в університетському містечку УКУ цілісно втіляться три духовні динаміки життя Університету – свідчення, служіння, спілкування.

Нова 4-поверхова будівля спроектована бостонською компанією «KMW» і адаптована львівською фірмою «Укрдизайнгруп» (яка займалася робочим проектом та адаптацією Колегіуму).

В академічному корпусі на понад 4 тис. м2 розмістять нові навчальні, офісні та технічні приміщення.

Однією з особливостей нової будівлі стане величезний зал-їдальня на 250 місць, яка зможе обслуговувати до 2 тис. студентів щодня. Такі розміри зумовлені планами розвитку Університету щодо розбудови студмістечка, і відповідно збільшення кількості навчальних програм. Окрім того, це приміщення зможуть використовувати як зал для урочистих подій і як конференц-зал. В такому випадку кількість місць зросте до 350.

Керівник відділу будівельних проектів УКУ Ігор Ковальчук розповідає, що другий поверх спочатку передбачався як технічний, але архітекторам вдалось перепроектувати його в процесі будівництва. «Ми використаємо ці площі для потреб Університету, а технічні приміщення перенесемо у підвал», – додав він.

На третьому поверсі вже устаткували десять навчальних аудиторій. Тут також буде розташована «Лабораторія ідей» Львівської бізнес-школи, де можна обмінюватися думками, працювати над бізнес-проектами та зустрічати цікавих людей. Саме з третього поверху можна потрапити на літню терасу, яка є дахом їдальні. Вона буде частково озеленена, тож студенти зможуть відпочивати тут між парами за теплої пори року.

На четвертому поверсі - приміщення для працівників деканату гуманітарного факультету, кабінети викладачів, Львівської бізнес-школи та Інституту лідерства і управління. Вже зараз там встановлені всі необхідні меблі.

У підвалі будівлі також є два приміщення (схожі на атріум філософсько-богословського факультету), які віддадуть для потреб студентів. Зважаючи на те, що будівництво відбувається відповідно до сучасних технологій, на даху академічного корпусу є сонячні батареї, які зможуть частково забезпечувати будівлю електроенергією. Також в новому корпусі використано системи сонячного нагріву води фірми «Viessmann». За проектними розрахунками, гарячої води, яка буде нагріватися, повинно вистарчити як на функціонування цього будинку, так і для Колегіуму, що здешевить його експлуатацію.