А.Садовий про Митрополита Андрея Шептицького: «Його життєвий шлях для нас – це дороговказ»

  • 04.09.2013, 19:15
  • 923
У Львові відзначать 100-ліття, відколи Митрополит Андрей Шептицький передав Національний музей в дар українському народові. Сьогодні з цієї нагоди у Національному музеї відкрили виставку, яка триватиме до кінця року. В урочистому відкритті заходів взяли участь керівництво міста та області, Глава УГКЦ Блаженніший Святослав (Шевчук), Високопреосвященний Владика Ігор (Возняк).

Фото: Олександр Мазуренко

Сьогодні розпочались урочистості до 100-ліття, відтоді як Митрополит Андрей Шептицький передав Національний музей у Львові в дар українському народові. Непересічній події 100-літньої давнини присвячено ряд заходів, організованих Львівською митрополією УГКЦ та Національним музеєм ім. Андрея Шептицького.

Наш край породив двох великих велетнів – це Король Данило і Митрополит Андрей Шептицький. Людина планетарного масштабу. Сьогодні ми тільки частиночку з того великого труда, який він зробив, пізнаємо, розуміємо та усвідомлюємо. Радянська влада дуже багато попрацювала, щоби ми не знали багато чого, але його життя – це особлива Божа ласка, його таланти – це особливий Божий дар. Вони все більше і більше проявляються сьогодні, хоча він там, на небі, за нами спостерігає і дивиться. Він все своє життя присвятив служінню. Він робив все можливе, щоб ми, як українці, були здорові, освічені, щоб ми були патріотами. Його життєвий шлях для нас – це дороговказ. Сьогодні ми доторкаємось до дуже важливої частинки його життя – це мистецтво. Мистецтво дає можливість людині гармонійно розвинутись, бути особистістю. Я би хотів, щоб максимальна кількість львів’ян та гостей міста, завітали в музей, щоб побачити ці унікальні праці, твори, які дають тобі можливість якось по-іншому полюбити цей світ, краще його зрозуміти.

Андрій Садовий, міський голова Львова

Як зазначають організатори, відзначення 100-ліття проголошення Митрополитом Андреєм Шептицьким передачі Національного музею в дар українському народові, має за мету привернути увагу суспільства до збереження музейних пам’яток, духовного й культурного зростання, та є виявом щирої турботи Української Греко-Католицької Церкви про історичну спадщину і майбутнє українського народу.

У рамках відзначення 100-ліття дарунку Митрополита Андрея, 25-27 вересня цього року в Національному музеї, що у Львові, триватиме Міжнародна наукова конференція «Збереження і дослідження історико-культурної спадщини у музейних зібраннях: історичні, мистецтвознавчі та музеологічні аспекти діяльності».

Окрім цих заходів заплановано багато презентацій каталогів творів мистецтва та виставок, які присвячені цій події.