Церква Різдва Пресвятої Богородиці пропонує соціальні послуги прихожанам

  • 18.04.2014, 14:16
  • 1164
Соціальна місія церкви. Церква Різдва Пресвятої Богородиці, що на просп. Червоної Калини, 70, давно є прикладом активного спільнотного життя на парафії. При храмі є Вівтарна і Марійська Дружини, спільнота «Віра і Світло», «Молитовне братство», товариство «Милосердя», Катехитична школа ім. Митрополита Андрея Шептицького, студія «Діти майбутнього», «Пізнайко», дитячий дівочий ансамбль «Панночка», «Калинове намисто», гуртки іноземних мов (англійська, італійська, французька), літературний гурток, гурток релігійного співу, заняття «Біблійна катехиза», спільнота «Весела Ораторія», спортивні секції, курси передподружньої підготовки, рух реколекцій «Подружні зустрічі», програми здорового способу життя, Духовна терапія для людей, узалежнених від алкоголю, психологічна порадня, Порадня для родин, спільнота «Лярш-Ковчег», іконописний центр «Асоціація Сакрального Мистецтва», Реколекційно-місійний прочанський центр «Теотокос».

У нас є Вівтарна та Марійська Дружини. Це, переважно, молодь, яка в особливий спосіб присвячує себе спільноті, прибираючи храм, дбаючи про його святиню, і, водночас, зростаючи духовно, покращуючи своє молитовне життя. Такі молоді люди вміють приятелювати, допомагають одні одним у складних життєвих ситуаціях. Крім того, Церква - це спільнота спільнот. І коли ми збираємося всі разом, добре видно дружню атмосферу, взаємоповагу. Для кожної спільноти це дуже  важливо. Люди мають можливість  поговорити одні з одними, поділитися своїми думками, подискутувати. Є у нас також «Молитовне братство».

Приблизно тисяча шістсот шістдесят чотири дитини навчається у «Катехитичній школі ім. Митрополита Андрея Шептицького», програма якої розрахована на одинадцять років. Вчитися в катехитичній школі - це означає навчитися ходити перед Богом, черпати в Ньому силу, бути прищепленим до добра і до любові, бути введеним у таїнство неперевершеної Богоприсутності. Дуже важливо мати з Господом безперервний, безпосередній зв’язок у любові. Це основне завдання катехитичної школи.

о. Орест Фредина, настоятель храму

Крім того, в нас є студії і для діточок дошкільного віку – школи «Діти майбутнього», «Пізнайко». Для дітей, які підростають, є дуже багато гуртків – вокально-хореографічні ансамблі «Панночки», «Калинове намисто».

Також при парафії діє «Біблійна катехиза», де кожного понеділка о 19.00 год. відбуваються заняття з поглибленого вивчення Святого Письма, з розважаннями й коментарями. Багато років її проводить о. Микола Фредина. 

Щонеділі у нас відбуваються «Веселі Ораторії», тобто молодь і діти збираються, щоб разом побавитися, повеселитися. Аніматори організовують веселі канікули для дітей, це чудова нагода краще подружитися. Маємо також і спортивні секції.

Для людей, які готуються до шлюбу, є добрий курс передподружньої підготовки. Для пар, які вже у шлюбі, проводимо рух реколекцій «Подружні зустрічі». Ті пари, що добре живуть, стають у світлі Божому жити краще. Ті сім’ї, що мали проблеми, вчаться у світлі Божому їх вирішити.

Для людей, які були узалежнені від алкоголю, пропонуємо програми здорового способу життя. Це і анонімні алкоголіки, і праця з родинами узалежнених. Є психологічна порадня,  родинна порядня, де можна попросити про консультацію, звернутися за допомогою – і отримати кваліфіковану відповідь від людини, що знає та має добре серце.

Крім того, у нас є спільнота «Лярш-Ковчег» - це майстерня, де розумово неповносправні діточки роблять іконки, різні витинанки, свічки тощо. Вони -  невід’ємна спільнота церкви, місце, де в особливий спосіб присутній Ісус Христос, і, незважаючи на усі перешкоди, торжествує життя.

о. Орест Фредина, настоятель Церкви Різдва Пресвятої Богородиці

Детальніша інформація про діяльність Церкви Різдва Пресвятої Богородиці за посиланням: http://www.theotokos.org.ua/main.html.