У Львові вшанували Львівську ікону Пресвятої Богородиці «Одигитрія»

  • 12.05.2014, 13:27
  • 571
Вчора, 11 травня, у 4-ту неділю після Пасхи, згідно з церковним календарем, Українська Православна Церква Київського Патріархату вшанувала Львівську ікону Пресвятої Богородиці «Одигитрія». З нагоди цього святкового дня у кафедральному соборі Покрови Пресвятої Богородиці (вул. Грушевського, 2) відбулись святкові богослужіння.

Високопреосвященний Митрополит Львівський і Сокальський Димитрій звершив Божественну Літургію св. Іоана Золотоустого. Разом із громадою міста молився міський голова Львова Андрій Садовий.

Львівська ікона Божої Матері – це дуже древній образ, який був принесений до Львова одним грецьким купцем із Візантії та подарований одному з храмів міста. Унікальність цієї ікони полягає у тому, що вона була у багатьох храмах Львова. Спершу у Православній, потім у Латинській катедрі, згодом у Вірменській катедрі, якимось чином була збережена однією християнською благочестивою родиною і передана ще в радянські часи мистецтвознавцю і Герою України Борису Возницькому.

Сьогодні вона перебуває у музейній каплиці Львівської Галереї мистецтв. У 2010 році, саме з ініціативи Бориса Возницького та священнослужителів нашої єпархії, цей Образ було прославлено. Перший візит Святійшого Патріарха Філарета був присвячений саме прославленню цієї ікони у грудні 2010 року. Ікона є дуже помічною, особливо для тих жінок, які не можуть народити діток. Вони звертаються до Богородиці, і вона дарує їм диво, своєю ласкою і милістю зцілюючи їх. Крім того, вшанування Богородиці-Провідниці «Одигитрії» відбувається в неділю після дня пам’яті Святого Юрія Переможця, і цього року це свято символічно співпало з Днем Матері.

Димитрій, Високопреосвященний Митрополит Львівський і Сокальський