О. Павло Дроздяк: «Тільки миром, діалогом ми можемо досягти внутрішнього спокою»

  • 15.05.2014, 11:34
  • 392
Сьогодні, 15 травня, о 10:00 год. у великій сесійній залі ЛМР розпочалося пленарне засідання 15-ї сесії Львівської міської ради 6-го скликання. Традиційно Словом Божим і молитвою «Отче Наш» сесію розпочав капелан ЛМР о. Павло Дроздяк.

Кожен з нас є безпосереднім винуватцем всіх тих речей, що відбуваються довкола нас. Тому що світ міняється з мого ближнього і з мене. Папа Франциск останнім часом говорить про те, що ми з вами втратили у світі – збереження миру. Мир не твориться від якоїсь абстрактної особи, а мир твориться в моєму серці. І коли ми запитаємо, що спонукало нас до тих подій, які ми зараз переживаємо, то Папа однозначно стверджує, що це є гріх. Гріх входить в людське серце і витісняє те, що називається миром. Бо тільки в мирі перебуває і може діяти Бог.

Подивімося на себе: ми стали одержимі духом війни. Дух війни, неспокою, який носить ймення диявол, сьогодні живе в серці найменшої дитини нашої країни. Тому ми маємо творити нову історію й нове життя. Тільки миром, діалогом ми можемо досягти внутрішнього спокою. Бо коли людина втрачає мир, то перед лицем конфлікту вона обирає мову війни, сварку. Будь-яка війна, чи вона твориться на рівні нашого духу, чи у фізичний спосіб, це є самогубство людства. Бо війна вбиває серце – те місце, де перебуває Бог. Будь-який прояв моєї агресії – це дорога вбивства. Я сьогодні бажаю кожному боротися проти тієї війни, яка ведеться на рівні нашого духу, серця. Бо саме там ми можемо протиставитися найбільшому злу – гріху.

Павло Дроздяк, капелан Львівської міської ради отець