В УКУ розкажуть про нескорених українських греко-католиків у соціалістичній Польщі

  • 16.05.2014, 10:39
  • 395
Сьогодні, 16 травня, об 11.30 год. в семінарській кімнаті Гуманітарного факультету Українського Католицького Університету (вул. Козельницька, 2а, ауд. 424) відбудеться гуманітарний семінар «Історія нескорених: Українські греко-католики в соціалістичній Польщі (1944-1970)». Організовує захід деканат Гуманітарного факультету Українського Католицького Університету та Інститут Історії Церкви.

Доповідачем на семінарі виступить доктор Ігор Галаґіда, професор Ґданського університету. 

У рамках семінару також запланована презентація монографії: Igor Hałagida. MIĘDZY MOSKWĄ, WARSZAWĄ I WATYKANEM: Dzieje Kościoła greckokatolickiego w Polsce w latach 1944-1970. Презентує книгу отець Ігор Гарасим, протоігумен провінції Покрови Пресвятої Богородиці Василіянського чину у Варшаві. 

Монографія «Між Москвою, Варшавою і Ватиканом: діяльність Української Греко-Католицької Церкви в Польщі у 1944-1970 рр.», яку ми будемо презентувати під час семінару, увійшла до десяти найкращих книг в галузі українознавства, за версією Канадського інституту українських студій Альбертського університету. Ця книга має на меті продемонструвати, як спільнота, яку переслідують, зуміла вижити, пристосуватися до складних обставин і зберегти статус нескореної громади, яка готова боротися за світле майбутнє.

Ігор Скочиляс, доктор історичних наук, декан Гуманітарного факультету УКУ